Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Održan znanstveni skup 800 godina od obnove rimske kule i prvog spomena imena Novigrad u pisanim izvorima

Posted On Petak, 31 srpnja 2020 14:35

U petak, 31. srpnja 2020. godine, u Zavičajnoj zbirci Novigrad održan je znanstveni skup posvećen 800. obljetnici obnove rimske kulte i prvom spomenu imena Novigrad u pisanim izvorima. Na skupu je sudjelovalo  petnaestak istaknutih arheologa, povjesničara i drugih znanstvenika sa zadarskog i zagrebačkog sveučilišta koji su kroz svoja izlaganja proširili dosadašnja saznanja o mjestu i ulozi novigradske tvrđave u proteklih osamsto godina. 

U ime Zadarske županije sudionike je pozdravio zamjenik župana Šime Mršić rekavši da je ono što svi pomisle na spomen Novigrada prije svega je njegov zemljopisni položaj, dubok zaljev u kojem je smješten te čuvene dagnje iz novigradskog mora, dok možda oni nešto upućeniji znaju i za zatočeništvo kraljice Marije i njene majke Elizabete Kotromanić. Zahvalio je organizatorima skupa koji su se potrudili kroz zanimljiva izlaganja pružiti priliku svima da još puno toga o Novigradu saznaju.

Pročitano 421 puta

Zadnje objave

veljače 24, 2021

Vlada u obilasku ribarske infrastrukture u Zadarskoj županiji

U sklopu posjeta Zadarskoj županiji, izaslanstvo Vlade Republike Hrvatske predvođeno…
veljače 24, 2021

Plenković u obilasku novog sustava navodnjavanja na Baštici

Predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković prilikom svojeg posjeta Zadarskoj…
veljače 18, 2021

Novi Centar izvrsnosti Cerovačke špilje pružit će nezaboravan doživljaj

Župan Božidar Longin u pratnji suradnika obišao je radove na Centru izvrsnosti Cerovačke…
veljače 15, 2021

NAJAVA 22. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

22. elektronička sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 22.…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA