Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Oboljele i pozitivne osobe na koronavirus ne smijemo stigmatizirati!

Posted On Ponedjeljak, 23 ožujka 2020 12:41

Župan Božidar Longin na današnjoj je konferenciji za novinare zahvalio svim stanovnicima Zadarske županije na odgovornosti i strpljenju.  Poručio je kako je u ovim trenutcima najvažnija  osobna disciplina i pridržavanje svih uputa, što se posebno odnosi na one građane koji su pod mjerom samoizolacije.  

„Tim osobama potrebna je naša podrška i razumijevanje. Jednako tako ne smijemo stigmatizirati oboljele osobe kao ni njihove bližnje, jer sutra to može biti netko od nas. Budimo ljudi u pravom smislu te riječi!

Naše su misli i dalje sa stanovnicima Zagreba koje je jučer pogodio razoran potres. Svatko od nas u Zagrebu ima prijatelja, rodbine i zasigurno nikome nije bilo lako gledati jučerašnje scene. Ne ponovilo se!

Jučerašnji potres usmjerio je i dio stanovnika Zagreba, posebno one koji ovdje imaju svoje vikendice ili rodbinu, prema našoj županiji.  Svi oni dužni su po dolasku ostati u zatvorenom prostoru, slušati naputke Stožera i držati se svih mjera za suzbijanje širenja koronavirusa.

Sve raspoložive snage PU zadarske su na terenu pa koristim prigodu da im zahvalim na svemu što su dosad poduzeli, baš kao i našim zdravstvenim djelatnicima.

Drage građanke i građani, budimo i dalje odgovorni prema sebi i prema drugima!

Znam da vam nije lako, ali ostanite smireni, pribrani, slušajte upute nacionalnog i županijskog stožera i onda će nam svima biti lakše pobijediti koronavirus“, rekao je župan Longin

Pročitano 131 puta

Zadnje objave

ožujka 13, 2020

Župan Longin: Moramo biti odgovorni i pratiti upute mjerodavnih

„Iako nema potvrđenih slučajeva koronavirusa u Zadarskoj županiji, moramo biti odgovorni,…
veljače 28, 2020

Norveški veleposlanik u nastupnom posjetu Zadarskoj županiji

Župan Božidar Longin primio je u nastupni posjet Nj. E. Haakona Blankenborga,…
veljače 26, 2020

NAJAVA 16. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

16. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 3. ožujka (utorak)…
veljače 26, 2020

Održana sjednica 22. kolegija župana

Damir Perić ravnatelj Javne ustanove za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode na…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA