Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Oboljele i pozitivne osobe na koronavirus ne smijemo stigmatizirati!

Posted On Ponedjeljak, 23 ožujka 2020 12:41

Župan Božidar Longin na današnjoj je konferenciji za novinare zahvalio svim stanovnicima Zadarske županije na odgovornosti i strpljenju.  Poručio je kako je u ovim trenutcima najvažnija  osobna disciplina i pridržavanje svih uputa, što se posebno odnosi na one građane koji su pod mjerom samoizolacije.  

„Tim osobama potrebna je naša podrška i razumijevanje. Jednako tako ne smijemo stigmatizirati oboljele osobe kao ni njihove bližnje, jer sutra to može biti netko od nas. Budimo ljudi u pravom smislu te riječi!

Naše su misli i dalje sa stanovnicima Zagreba koje je jučer pogodio razoran potres. Svatko od nas u Zagrebu ima prijatelja, rodbine i zasigurno nikome nije bilo lako gledati jučerašnje scene. Ne ponovilo se!

Jučerašnji potres usmjerio je i dio stanovnika Zagreba, posebno one koji ovdje imaju svoje vikendice ili rodbinu, prema našoj županiji.  Svi oni dužni su po dolasku ostati u zatvorenom prostoru, slušati naputke Stožera i držati se svih mjera za suzbijanje širenja koronavirusa.

Sve raspoložive snage PU zadarske su na terenu pa koristim prigodu da im zahvalim na svemu što su dosad poduzeli, baš kao i našim zdravstvenim djelatnicima.

Drage građanke i građani, budimo i dalje odgovorni prema sebi i prema drugima!

Znam da vam nije lako, ali ostanite smireni, pribrani, slušajte upute nacionalnog i županijskog stožera i onda će nam svima biti lakše pobijediti koronavirus“, rekao je župan Longin

Pročitano 747 puta

Zadnje objave

siječnja 06, 2022

Županova čestitka episkopu dalmatinskom povodom pravoslavnog Božića

U povodu pravoslavnog Božića koji se slavi u petak, 7. siječnja župan Božidar Longin…
siječnja 06, 2022

Župan Longin posjetio graničnu policiju: Sigurnost je brend Zadarske županije

Župan Božidar Longin i zamjenik župana Šime Vicković u pratnji načelnika Policijske…
Betlehemsko svjetlo mira i ove je godine stiglo u Zadarsku županiju
prosinca 23, 2021

Betlehemsko svjetlo stiglo u Zadarsku županiju

Betlehemsko svjetlo mira i ove je godine stiglo u Zadarsku županiju. Mladi izviđači iz…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA