Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Stigla donacija iz Kine: Oprema proslijeđena zdravstvu i domovima

Posted On Četvrtak, 23 travnja 2020 19:53

Medicinska zaštitna oprema koju su Zadarskoj županiji iz NR Kine uputili prijateljska Provincija Hainan i tvrtka China Aoyuan Group pristigla je u Zadar. Oprema je stigla izravnom zrakoplovnom linijom iz Šangaja putem koje je hrvatska Vlada u proteklih desetak dana nabavila oko 200 tona zaštitne opreme namijenjene hrvatskom zdravstvenom sustavu i drugim službama koje sudjeluju u suzbijanju epidemije koronavirusa.

U pošiljci namijenjenoj Zadarskoj županiji prijatelji iz Kine su dostavili medicinski materijal, zaštitne maske i odijela.

„Svaka pomoć u kriznim vremenima je dobrodošla, a Provincija Hainan i tvrtka China Aoyuan Group i ovom su donacijom potvrdili da se pravi prijatelji poznaju u nevolji. Zahvalni smo i hrvatskom Veleposlanstvu u Pekingu koje je koordiniralo dostavu opreme do zrakoplova. Teška vremena, više puta se to dokazalo, bude ono najbolje u nama tako da smo u ovoj epidemiji koronavirusa imali primjer brojnih pojedinaca, ali i institucija koji su se uključili u akciju pomoći našim zdravstvenim ustanovama za kupnju opreme. Hvala im na tome“, kazao je župan Božidar Longin koji je zajedno sa zamjenikom Šimom Mršićem te pripadnicima Službe civilne zaštite Zadarske županije dočekao pošiljku iz Kine.

Donirana oprema već se dostavlja zdravstvenim ustanovama, domovima za starije i nemoćne te obiteljskim domovima diljem Zadarske županije.

Tijekom idućih nekoliko dana očekuje se još jedna pošiljka medicinskog zaštitnog materijala iz Kine. Riječ je o donaciji Provincije Jiangxi s kojom je Zadarska županija također uspostavila prijateljske odnose i vrlo kvalitetnu suradnju.

Pročitano 110 puta

Zadnje objave

svibnja 24, 2020

Županova čestitka povodom Ramazanskog bajrama

Župan Božidar Longin u povodu proslave Ramazanskog bajrama uputio je čestitku glavnom…
svibnja 13, 2020

Unatoč koronavirusu: Nastavlja se izgradnja ključnih infrastrukturnih projekata za otočane

Unatoč pandemiji koronavirusa koja je paralizirala značajan dio gospodarskih aktivnosti,…
svibnja 12, 2020

NAJAVA 18. izvanredne elektronske sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

18. izvanredna elektronska sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održati će se…
svibnja 04, 2020

Župan uputio čestitku vatrogascima povodom blagdana sv. Florijana

Dan vatrogastva u Republici Hrvatskoj slavi se 4. svibnja, na dan svetog Florijana,…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA