Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Održana 8. sjednica kolegija župana- Proračun Zadarske županije i dalje stabilan

Posted On Srijeda, 09 svibnja 2018 15:34

Proračun Zadarske županije kao jedinice regionalne samouprave za prošlu godinu iznosi 229.908.795,85 kuna, što je za oko 12 posto više nego godinu ranije, čulo se danas na 8. kolegiju župana. Resorna pročelnica Bibijana Baričević kazala je da će višak prihoda  koji iznosi 26.862.785,50 kuna biti utrošen namjenski, i to 7.000.000,00 kuna Općoj bolnici Zadar za podmirivanje dijela dospjelih obveza  prema dobavljačima lijekova, potrošnog i ugradbenog  medicinskog materijala te 9.696.218,00 kuna za ublažavanje posljedica od poplava nastalih u rujnu prošle godine na cestovnoj infrastrukturi na području Zadarske županije. Višak prihoda Zadarske županije raspoloživ u slijedećem razdoblju iznosi 10.166.567,50 i bit će raspoređen za aktivnosti i projekte Upravnih odjela Zadarske županije.

Ako gledamo ukupni proračun u koji su uključena sva 64 proračunska  korisnika, on za 2017. godinu  iznosi 826.817.461,00 kuna. Čak 72,2% ovog iznosa (596,9 mil. kuna) odnosi se na proračunske korisnike- 7 ustanova u zdravstvu, 20 srednjih škola, 27 osnovnih škola, dvije ustanove u kulturi te ostale korisnike iz riznice.

Na današnjem kolegiju izvješća o radu za prošlu godinu podnijeli su Narodni muzej Zadar, Kazalište lutaka Zadar ,  zdravstvene i socijalne ustanove kao i Županijska uprava za ceste. Dvije ustanove u kulturi poslovale su pozitivno i ostvarile vlastite prihode. Narodni muzej Zadar blizu 2 milijuna   kuna, što je najviše rezultat izložbe M.Chagala, a Kazalište lutaka 750.000 kuna. Kazalište lutaka Zadar tijekom prošle godine posjetilo je 35.000 posjetitelja, a Narodni muzej 100.000. Kazalište lutaka Zadar prošle je godine imalo 6 premijera, a sa svojim predstavama  osvojili su 15 nagrada.

Župan Božidar Longin izrazio je zadovoljstvo poslovanjem Opće bolnice Zadar , posebno u dijelu aktivnosti oko stavljanja u funkciju nove zgrade Poliklinike koja će, kako je kazao, biti veliki iskorak, jer će se dobiti na kvaliteti i smanjiti troškovi. Prema riječima zamjenika ravnatelja Edija Karuca, u Poliklinici je trenutačno medicinskom opremom opremljeno 5 odjela , a u nabavku opreme utrošeno je 52 milijuna kuna, a započelo se i s projektom dnevnih bolnica. Istaknuo je kako je lani bilo  34 milijuna kuna više bolničkih troškova nego što pokriva nadoknada HZZO-a i da je više od 90 posto tih troškova izdano za ljude koji žive izvan Zadarske županije, što pokazuje, kako je istaknuo da i oni prepoznaju rad i kvalitetu naše bolnice.

Ravnatelj Psihijatrijske bolnice Ugljan Mladen Mavar istaknuo je problem nedostatka sredstava od strane HZZO-a koji im je  od 2009. godine smanjio paušal za oko milijun kuna što im onemogućava normalno poslovanje. Sve planirane aktivnosti ispunio je Zavod za javno zdravstvo te Zavod za hitnu medicinu Zadarske županije koji će uskoro biti preseljeni u novu zgradu Poliklinike.

Župan je danas dao suglasnost Srednjoškolskom đačkom domu Zadar za raspolaganje imovinom za investicijske radove u sklopu kojih će biti uređen sanitarni čvor u  14   soba .

Pročitano 1453 puta

Zadnje objave

svibnja 24, 2020

Županova čestitka povodom Ramazanskog bajrama

Župan Božidar Longin u povodu proslave Ramazanskog bajrama uputio je čestitku glavnom…
svibnja 13, 2020

Unatoč koronavirusu: Nastavlja se izgradnja ključnih infrastrukturnih projekata za otočane

Unatoč pandemiji koronavirusa koja je paralizirala značajan dio gospodarskih aktivnosti,…
svibnja 12, 2020

NAJAVA 18. izvanredne elektronske sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

18. izvanredna elektronska sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održati će se…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA