Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image
Image

Sjajan teniski vikend u Zadru: Hrvatska u finalu Davisova kupa

Posted On Ponedjeljak, 17 rujna 2018 11:16

 

Hrvatska teniska reprezentacija izborila je plasman u finale Davisova kupa. Treći, odlučujući bod Hrvatskoj je donio Borna Ćorić svladavši 3-2 u setovima (6:7, 6:1, 6:7, 6:1, 6:3) američkog predstavnika Francesa Tiafoea. Trodnevni teniski program u Zadru obilovao je zanimljivim teniskim dvobojima koji su kulminirali odlučujućim, maratonskim ogledom Ćorića i Tiafoea.

„Ovo je bio moj meč života. Sigurno će mi obilježiti karijeru, prvenstveno zbog fantastične atmosfere u kojoj sam uživao. Ne bih pobijedio bez ove publike. Bilo je teško nakon izgubljenog trećeg seta. Moje srce je moglo sve to izdržati, no glava ne. Publika me uspjela podići, bez nje bih sigurno izgubio u četiri seta. Na sreću, vratio sam se i pobijedio. Svaka čast Francesu, koji je odigrao jako dobar meč. Potvrdio je da je jedan od najboljih defenzivnih igrača na Touru, posebno na zemlji“, poručio je nakon pobjede Borna Ćorić.

Ozračje u Zadru bilo je uistinu odlično, a sva tri dana hrvatsku reprezentaciju bodrio je župan Zadarske županije Božidar Longin sa suradnicima. Na tribinama zadarskog Višnjika tijekom trodnevnog programa bili su brojni uglednici – predsjednica RH Kolinda Grabar Kitarović i predsjednik Hrvatskog sabora Gordan Jandroković sa suradnicima, ministri Goran Marić i Dražen Bošnjaković, državna tajnica za sport Janica Kostelić, veleposlanik SAD-a u RH Robert Kohorst, predsjednik HOO-a Zlatko Mateša, izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić…

Hrvatska će, tako, u studenome pokušati osvojiti svoj drugi naslov u Davisovu kupu nakon 2005. godine. Igrači izbornika Željka Krajana od 23. do 25. studenog gostovat će u Francuskoj.

 

 

Pročitano 819 puta

Zadnje objave

kolovoza 03, 2020

Projekt PRIZEFISH - “Upravljanje eko-inovativnim lancima opskrbe u ribarstvu, kako bi se postigla dodana vrijednost jadranskih ribljih proizvoda”

U sklopu projekta PRIZEFISH (Piloting of eco-innovative fishery supply-chains to market…
srpnja 31, 2020

Župan čestitao Kurban-bajram

Župan Božidar Longin u povodu velikog islamskog blagdana, Kurban-bajrama, uputio je…
srpnja 24, 2020

Zadarskoj županiji i ove godine petica iz transparentnosti

Zadarska županija i ove godine je na samom vrhu transparentnosti, prema istraživanju…
srpnja 17, 2020

Završeni radovi na sanaciji luke Silba Žalić vrijedni deset milijuna kuna

Završeni su radovi na sanaciji rive i trajektnog pristaništa u luci Žalić na otoku Silbi,…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA