Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Otvoren 10. Međunarodni festival čipke u Pagu

Posted On Petak, 21 lipnja 2019 11:18

U Pagu je otvoren 10. Međunarodni festival čipke na kojem se mogu  pogledati izložbe zemalja sudionica festivala i radovi  iz Njemačke, Bugarske, Crne Gore, Mađarske, Češke, Švicarske, Slovenije i Hrvatske.

Organizatori ovog festivala su Grad Pag, Turistička zajednica grada Paga i Udruga paških čipkarica „Frane Budak“, a Festival se održava pod visokim pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar-Kitarović, pokroviteljstvom Ministarstva kulture, Zadarske županije i  sponzorstvom Erste banke .

,U tri dana festivala na nekoliko lokacija u gradu održati će se izložbe čipke, radionice Paške i Idrijske čipke, modna revija "Nosiva tradicija", nastup KUD-a Družina iz Paga i Gradske glazbe Pag te prikazati Stara paška ulica u organizaciji udruge Paška alka kako se nekada živjelo u gradu Pagu. Za zabavu i klapsku pismu pobrinut će se  klape Ragusa i Kampanel.

Na svečanom otvaranju Festivala u ime Zadarske županije nazočne je pozdravio pročelnik UO za obrazovanje, kulturu  i sport Ivan Šimunić, u ime Ministarstva turizma državni tajnik   Ivo Bašić, gradonačelnik Grada  Paga Ante Fabijanić i predsjednica udruge paških čipkarica „Frane Budak“ Neda Oros.

U programu su nastupili klapa Peružini, dječji zbor  Violice i mlađa skupina KUD-a Družina.

Foto: Jure Orlić

Pročitano 134 puta

Zadnje objave

srpnja 11, 2019

Obavijest dobavljačima Zadarske županije o obvezi izdavanja e-Računa od 1. srpnja 2019. godine

Ovim putem, obavještavamo javnost da temeljem Zakona o elektroničkom izdavanju računa u…
srpnja 11, 2019

Na benkovačkom području stradalo je oko 75 posto uroda

Zamjenik župana Šime Mršić i pročelnik UO za poljoprivredu, ribarstvo, vodno…
srpnja 08, 2019

Župan Longin na proslavi Sv. Nediljice u Vrani

U nedjelju 7. srpnja u Vrani je svečano proslavljen zavjetni blagdan ranokršćanske…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA