Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Završeno snimanje serije „Nestali“

Posted On Srijeda, 03 srpnja 2019 13:26

Prije nekoliko dana završeno je snimanje serije „Nestali“ koja će dogodine biti prikazana na HRT-u. Snimanje serije autora Joška Lokasa podržao je Filmski ured Zadar koji je izvijestio o lokalnim uslugama koje su korištene. Ostvareno je cca 3 000 noćenja s polupansionom. Smještaj je bio organiziran uglavnom privatno (85%), dok je ostatak noćenja ostvaren u hotelskom smještaju. Angažirano je stotinjak statista koji su se odazvali snimanju od Zadra sve do Gračaca. Velik broj statista bio je angažiran više dana, ukupno je odrađeno 800 termina statiranja.

Snimanje se odvijalo od 17. svibnja do 28. lipnja, prosječan broj ljudi na setu bio je 70 dnevno, no bilo je i dana kada ih je bilo čak 200, kaže Joško Lokas koji je zadovoljan sa snimanjem realiziranim u cijelosti na području Zadarske županije. Lokacije snimanja bile su od Velikog Rujna pa do kanjona Zrmanje odnosno bivše tvornice Glinica. Pregledano je oko 120 različitih lokacija, a njih 80-ak je poslužilo za snimanje serije.

Na ovakvim projektima među važnijim detaljima je svakako usluga cateringa. Timing i prilagodba cateringa tu postaju ključne, a to je bilo na najvišoj razini. Budući da smo u ekipi imali dosta vegetarijanaca i vegana meni je bio složen baš kako treba. Najzahtjevnije su bile noćne scene jer smo u njima imali i velik broj statista, a tada broj obroka raste u nebo. Sve navedeno je restoran „Rovanjska“ iz Rovanjske odradio besprijekorno. Jela su bila za prste polizati, ističe Lokas.

Ono sto je bitno naglasiti da je cijela ekipa van radnog vremena provodila u Starigradu Paklenica, Selinama i Rovanjskoj, tako da je potrošnja vam ugovorenog smještaja bila za radne i slobodne dane.

Isto tako dio ekipe serije su i lokalni ljudi koje smo angažirali za vrijeme trajanja snimanja projekta što ovaj projekt čini posebno važnim. Zahvaljujući Filmskom uredu Zadar potraga za logistikom unutar lokalne zajednice na području cijele županije bila je na najvišem nivou. Filmski ured Zadar je bio stalno dostupan i moram priznati s puno potrebne samostalne inicijative. Svakoj filmskoj ekipi bitno je imati nekog tko pozna domaći teren i tu smo naišli na veliku potporu navedenog Filmskog ureda, sudionika Domovinskog rata i Zajednice udruge veterana vojne policije Zadarske županije. Isto tako zahvaljujući Filmskom uredu ostvarili smo suradnju s nekoliko kazališnih družina sto se pokazalo kao pun pogodak. Prava velika obitelj, kaže Lokas.

HRT seriju ima u planu prikazivanje za 2020. godine, a serija će biti predstavljena u jesenskoj shemi za 2019/2020.

Što se tiče dojma snimanja u Zadarskoj županiji Joško Lokas kaže:

Ovo cijelo područje pokazalo se iznimno atraktivnim za snimanje, ali i za provođenje slobodnog vremena cijeloj ekipi i  to zbog velike ponude sadržaja u Parku prirode Velebit i NP Paklenica. Zahvaljujući iznimno susretljivim  lokalnim ljudima boravak od 1.5. pa do 28.6. prošao je je na najbolji mogući način pa se nadam da ćemo mi, ali i neke druge filmske ekipe ponoviti ovo iskustvo. U svakom slučaju ovo je destinacija za poželjeti. 

Pročitano 287 puta

Zadnje objave

siječnja 01, 2020

Novogodišnji posjet rodilištu

Župan Božidar Longin u pratnji ravnatelja Opće bolnice Zadar Željka Čuline i voditelja…
prosinca 31, 2019

Dogovoreno uklanjanje onečišćenja: Zrmanju maksimalno zaštititi

Župan Božidar Longin u pratnji vodopravnog inspektora te predstavnika grada Obrovca i…
prosinca 20, 2019

Župan ugostio nadbiskupa Puljića

Župan Božidar Longin sa suradnicima je u Domu županije ugostio zadarskog nadbiskupa mons.…
prosinca 20, 2019

Župan posjetio Dom za starije i nemoćne te štićenike Doma za odrasle osobe Sv. Frane

Župan Božidar Longin, povodom nadolazećih blagdana, sa suradnicima je posjetio Dom za…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA