Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Održana 12. sjednica Županijske skupštine

Posted On Četvrtak, 04 srpnja 2019 15:26

U četvrtak, 4. srpnja 2019. godine održana je 12. sjednica Županijske skupštine na kojoj je prihvaćeno više točana dnevnog reda, među kojima i Godišnji  izvještaj o izvršenju Proračuna Zadarske županije za 2018. godinu

Prihodi i primici Zadarske županije ostvareni su u iznosu od 836.226.213,51 kuna., rashodi i izdaci  u iznosu od 804.550.719,91 kuna, a rezultat poslovanja za 2018. godinu je višak prihoda u iznosu od  31.675.493,60 kuna, od toga- Zadarska županija   8.190.469,76 kuna, a proračunski korisnici    23.485.023,84 kuna.

Prihvaćeno je i Izvješće o poslovanju Županijske uprave za ceste Zadarske županije za 2018. godinu. Tijekom navedenog razdoblja, Županijska uprava za ceste obavljala je prvenstveno poslove održavanja javnih cesta na području Županije i najveći dio prihoda utrošen je za aktivnosti redovitog održavanja županijskih i lokalnih cesta. Financijskim planom za 2018. godinu planirani su prihodi u iznosu od 63.436.933,00 kuna, a ostvareni su u iznosu od 73.805.527,81 kuna, tj. 116,34%. Za radove redovitog održavanja u 2018. godini planirano je ukupno 44.470.547,00 kuna, a realizirano 54.709.967,06  kuna, od čega se 15.747.435,50 kuna odnosi na sanaciju šteta od elementarnih nepogoda.

Vijećnici Županijske skupštine donijeli su Odluku o prihvaćanju Memoranduma o razumijevanju kojim se objavljuje prijateljstvo i suradnja Zadarska županija i Regija Veneto, zbog svog zemljopisnog položaja te interesa u očuvanju svog zajedničkog najvećeg gospodarskog resursa – Jadranskog mora, imaju posebne koristi u poslovnoj suradnji, pri čemu osobit naglasak ima partnerstvo na projektima u sklopu Programa prekogranične suradnje INTERREG V-A Italija-Hrvatska 2014.-2020., jednog od programa Europske teritorijalne suradnje (2014-2020 Interreg V-A, Italy-Croatia CBC Programme) kao što su: Adri.SmArtFish, PRIZEFISH i DORY te brojni drugi. Slijedom dugogodišnje suradnje na brojnim projektima započeli su dogovori o službenoj uspostavi suradnje sa ovom talijanskom regijom, kada se raspravljalo o međunarodnoj regionalnoj suradnji na području gospodarstva, kulture i obrazovanja te ostalim mogućim aspektima suradnje između Zadarske županije i regije Veneto. Također treba spomenuti i zajedničko članstvo u okviru Jadransko-jonske euroregije što predstavlja institucionalni okvir za identifikaciju i rješavanje najvažnijih zajedničkih pitanja. Ujedno to je model suradnje koji objedinjuje transnacionalnu, transgraničnu i međuregionalnu suradnju u skladu sa suvremenim standardima i brojnim primjerima širom Europe. Pitanja kojima se Jadransko-jonska euroregija bavi su: stvaranje područja mira, stabilnosti i suradnje, zaštita kulturne baštine, zaštita okoliša, održivi gospodarski razvoj posebno na području turizma, ribarstva, poljoprivrede, rješavanje prometnih i infrastrukturnih pitanja između regije Veneto i Zadarske županije.

Vijećnici su dali suglasnost Zavodu za hitnu medicinu Zadarske županije za raspolaganje imovinom  za nabavu dva medicinska vozila izvanbolničke hitne medicinske službe, procijenjene vrijednosti 864.000,00 kuna bez PDV-a, odnosno 1.080.000,00 kuna s PDV-om.

Prihvaćena je i Odluka o broju ordinacija u Domu zdravlja Zadarske županije U mreži javne zdravstvene službe za područje Zadarske županije za djelatnosti opće/obiteljske medicine, dentalne medicine, zdravstvene zaštite žena, zdravstvene zaštite predškolske djece,medicine rada, laboratorijske dijagnostike i zdravstvene njege u kući. Utvrđena je ukupna potreba za 281 timom zdravstvene zaštite, a s Hrvatskim zavodom za zdravstveno osiguranje ugovoreno je 257 timova. Od toga je 69 timova ugovoreno s Domom zdravlja Zadarske županije, 186 timova ugovoreno je s privatnim zdravstvenim radnicima/konceionarima Zadarske županije za obavljanje javne zdravstvene službe na području gradova i općina Zadarske županije, a preostalih 24 mjesta u mreži javne zdravstvene službe za područje Zadarske županije službe nije popunjeno.

Na Skupštini je dana suglasnost na statutarne odluke o izmjenama i dopunama statuta OB Zadar, Specijalne bolnice za ortopediju Biograd na moru, Psihijatrijske bolnice Ugljan i Doma za stare i nemoćne Zadar, te suglasnost na Statut Doma zdravlja. Doneseno je više odluka o javnom prikupljanju ponuda za davanje koncesije na pomorskom dobru u svrhu gospodarskog korištenja  plaža i u svrhu uzgoja školjaka.

Pročitano 287 puta

Zadnje objave

rujna 16, 2019

Održani posljednji terenski treninzi u sklopu projekta PESCAR

Projekt PESCAR – Pesticide Control and Reduction koji je s provedbom započeo u srpnju…
rujna 11, 2019

U najprestižnijem svjetskom izboru Zadar Cruise Port proglašen Lukom godine 2019.

Zadar, 12. rujna 2019. – Zadar Cruise Port (Putnička luka Gaženica) proglašena je Lukom…
rujna 09, 2019

Prvoga dana škole župan Longin u posjetio Gimnaziju Vladimira Nazora i Školu primijenjene umjetnosti i dizajna

Župan Božidar Longin u pratnji resornog pročelnika Ivana Šimunića i pročelnice Ureda…
rujna 08, 2019

Župan učenicima: Vi ste budućnost naše Domovine

Župan Zadarske županije Božidar Longin sa suradnicima posjetit će u ponedjeljak, 9. rujna…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA