Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

U Zadru održana peta međunarodna konferencija sudaca

Posted On Ponedjeljak, 30 rujna 2019 11:50

U svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru održana je 5. Međunarodna konferencija sudaca. Skup se petu godinu zaredom održava uz potporu Udruge hrvatskih sudaca, Ministarstva pravosuđa, CEELI Instituta Prag, Zadarske Županije i Grada Zadra. Pravosudni djelatnici tradicionalno su raspravljali o nizu aktualnih tema poput slobode izražavanja, i zaštite sudaca od klevete.

Sudionike konferencije, između ostalih, pozdravio je župan Božidar Longin istaknuvši da ga posebno veseli činjenica da održavanje ove značajne međunarodne konferencije baš na našem području već polako postaje tradicijom.

„U relativno mladim demokracijama kakva je i naša, uloga sudaca iznimno je važna. Kroz promicanje i dosljedno poštivanje ustavnosti i zakonitosti, kao vrhunskih pravnih i etičkih vrednota društva, vaš doprinos jačanju Republike Hrvatske kao pravne države je nemjerljiv. Stvarna vladavina prava, neovisnost i nepristranost ukupnog pravosudnog sustava za svaku stabilnu državu od neprocjenjivog je značaja“, poručio je Longin.

Pročitano 537 puta

Zadnje objave

siječnja 26, 2021

Strateško planiranje ključ razvoja Zadarske županije

U organizaciji Agencije za razvoj Zadarske županije ZADRA NOVA, u ponedjeljak 25.…
siječnja 07, 2021

Župan čestitao Božić episkopu Nikodimu i pravoslavnim vjernicima

Župan Božidar Longin uputio je božićnu čestitku episkopu dalmatinskom Nikodimu Kosoviću i…
prosinca 31, 2020

Županov posjet djelatnicima granične policije

Župan Božidar Longin i zamjenik župana Šime Mršić u pratnji načelnika Policijske uprave…
prosinca 24, 2020

Dodijeljene nagrade najboljim ribolovcima Zadarske županije

Tradicionalno proglašenje najboljih ribolovaca Zadarske županije koje već 16. godinu…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA