Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

U Zadru održana peta međunarodna konferencija sudaca

Posted On Ponedjeljak, 30 rujna 2019 11:50

U svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru održana je 5. Međunarodna konferencija sudaca. Skup se petu godinu zaredom održava uz potporu Udruge hrvatskih sudaca, Ministarstva pravosuđa, CEELI Instituta Prag, Zadarske Županije i Grada Zadra. Pravosudni djelatnici tradicionalno su raspravljali o nizu aktualnih tema poput slobode izražavanja, i zaštite sudaca od klevete.

Sudionike konferencije, između ostalih, pozdravio je župan Božidar Longin istaknuvši da ga posebno veseli činjenica da održavanje ove značajne međunarodne konferencije baš na našem području već polako postaje tradicijom.

„U relativno mladim demokracijama kakva je i naša, uloga sudaca iznimno je važna. Kroz promicanje i dosljedno poštivanje ustavnosti i zakonitosti, kao vrhunskih pravnih i etičkih vrednota društva, vaš doprinos jačanju Republike Hrvatske kao pravne države je nemjerljiv. Stvarna vladavina prava, neovisnost i nepristranost ukupnog pravosudnog sustava za svaku stabilnu državu od neprocjenjivog je značaja“, poručio je Longin.

Pročitano 363 puta

Zadnje objave

svibnja 24, 2020

Županova čestitka povodom Ramazanskog bajrama

Župan Božidar Longin u povodu proslave Ramazanskog bajrama uputio je čestitku glavnom…
svibnja 13, 2020

Unatoč koronavirusu: Nastavlja se izgradnja ključnih infrastrukturnih projekata za otočane

Unatoč pandemiji koronavirusa koja je paralizirala značajan dio gospodarskih aktivnosti,…
svibnja 12, 2020

NAJAVA 18. izvanredne elektronske sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

18. izvanredna elektronska sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održati će se…
svibnja 04, 2020

Župan uputio čestitku vatrogascima povodom blagdana sv. Florijana

Dan vatrogastva u Republici Hrvatskoj slavi se 4. svibnja, na dan svetog Florijana,…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA