Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

U Zadru održana peta međunarodna konferencija sudaca

Posted On Ponedjeljak, 30 rujna 2019 11:50

U svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru održana je 5. Međunarodna konferencija sudaca. Skup se petu godinu zaredom održava uz potporu Udruge hrvatskih sudaca, Ministarstva pravosuđa, CEELI Instituta Prag, Zadarske Županije i Grada Zadra. Pravosudni djelatnici tradicionalno su raspravljali o nizu aktualnih tema poput slobode izražavanja, i zaštite sudaca od klevete.

Sudionike konferencije, između ostalih, pozdravio je župan Božidar Longin istaknuvši da ga posebno veseli činjenica da održavanje ove značajne međunarodne konferencije baš na našem području već polako postaje tradicijom.

„U relativno mladim demokracijama kakva je i naša, uloga sudaca iznimno je važna. Kroz promicanje i dosljedno poštivanje ustavnosti i zakonitosti, kao vrhunskih pravnih i etičkih vrednota društva, vaš doprinos jačanju Republike Hrvatske kao pravne države je nemjerljiv. Stvarna vladavina prava, neovisnost i nepristranost ukupnog pravosudnog sustava za svaku stabilnu državu od neprocjenjivog je značaja“, poručio je Longin.

Pročitano 269 puta

Zadnje objave

veljače 26, 2020

NAJAVA 16. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

16. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 3. ožujka (utorak)…
veljače 25, 2020

NAJAVA 22. sjednice Kolegija župana Zadarske županije

22. sjednica Kolegija župana održat će se dana 26. veljače (srijeda) 2020. godine u 9,00…
veljače 19, 2020

Obavijest poljoprivrednim proizvođačima Zadarske županije

Projekt PESCAR – Pesticide Control and Reduction financiran iz Interreg IPA Programa…
veljače 11, 2020

Župan primio učenike 3. razreda OŠ Petar Preradović

Učenici 3. razreda osnovne škole Petra Preradovića iz Zadra sa područnim školama Kožino i…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA