Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Paljenje svijeća u Općoj bolnici u Vukovaru

Posted On Nedjelja, 17 studenoga 2019 18:34

U dvorištu Opće županijske bolnice Vukovar i bolnice hrvatskih veterana večeras, uoči obilježavanja Dana sjećanja na žrtvu Vukovara, uz molitvu i paljenje svijeća, odana je počast žrtvama agresije bivše JNA i paravojnih srpskih postrojba na Vukovar 1991. godine, koji su zatečeni u krugu bolnice. Zamjenik župana Zadarske županije Šime Mršić, vijećnik u županijskoj Skupštini Dalibor Barešić, pročelnik Ivan Šimunić i pomoćnik pročelnika Dario Ivankov zajedno s domaćinom županom Vukovarsko srijemske županije Božom Galićem i ostalim izaslanstvima županija pridružili su se obilježavanju te zapalili svijeće podno spomen obilježja.

Mnogobrojnim Vukovarcima u molitvi su se pridružili predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović te predstavnici hrvatske Vlade, hrvatskog Sabora, vojske, policije te brojni drugi. Izaslanstvu Zadarske županije pridužila se i Željka Mitrović Jurić, “djevojčica u plavom kaputiću”.

Pročitano 170 puta

Zadnje objave

svibnja 24, 2020

Županova čestitka povodom Ramazanskog bajrama

Župan Božidar Longin u povodu proslave Ramazanskog bajrama uputio je čestitku glavnom…
svibnja 13, 2020

Unatoč koronavirusu: Nastavlja se izgradnja ključnih infrastrukturnih projekata za otočane

Unatoč pandemiji koronavirusa koja je paralizirala značajan dio gospodarskih aktivnosti,…
svibnja 12, 2020

NAJAVA 18. izvanredne elektronske sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

18. izvanredna elektronska sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održati će se…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA