Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Kreće 24. humanitarna akcija Vukovaru za dar

Posted On Ponedjeljak, 25 studenoga 2019 13:09

I ove godine Hrvatska katolička udruga medicinskih sestara i tehničara Zadar u suradnji sa Zadarskom županijom i Gradom Zadrom organizira 24. humanitarnu akciju Vukovaru Za Dar. Tom prigodom u Domu Zadarske županije održana je konferencija za novinare na kojoj je pokretačica ove akcije, počasna predsjednica Udruge časna sestra Melhiora Biošić rekla:

„Kako jedna lasta ne čini proljeće tako i ja sama kao pojedinac ne bih ništa mogla napraviti. Ovo  nije ljudsko nego Božje djelo. Ipak smo ustrajali sve ove godine, ljudi obično nešto krenu raditi i stanu, mi smo od samog početka osjetili da je ovo  hvale vrijedno, da je potrebno i korisno. Jer možete imati kristalnu ili zlatnu zdjelu, ali ako  je ta zdjela prazna nitko se neće najesti. Zato smo  od samog početka prešli na djelo. Ta djela su predivna i imam osjećaj da ništa našu  Županiju tako ne poveže kao ova akcija jer su tu uključene i škole i   vrtići i  građani te  Grad i Županija.  Da je akcija potrebna vjerujem da ste vi koji ste bili u Vukovaru vidjeli i čuli.  Na prvi pogled Vukovar je obnovljen, al situacija u kućama koje su izgrađene nije puno bolja, što je tužno i žalosno.  U razgovoru sa župnikom saznala sam da se materijalna situacija nije popravila. Nažalost puno ljudi odlazi iz Vukovara s obiteljima, a isto tako iz okolnih mjesta dolaze živjeti u Vukovar jer se nadaju da će tu dobiti neku pomoć.“, rekla je sestra Melhiora dodajući kako je posebno  potrebna hrana i higijenske potrepštine, te dobro očuvana topla odjeća.

Zadarska županija će  uplatiti 10 tisuća kuna Caritasu vukovarskog dekanata za sve potrebite u tom gradu. Grad Zadar će i ove godine osigurati autobus za hodočašće u Vukovar, a za 30. studenog na Narodnom trgu, od 9,30 do 13 sati,  priprema se  kulturno umjetnički program na kojem će se prikupljati donacije i  novčani prilozi. Tako je lani primjerice prikupljeno oko 35 tisuća kuna što nije zanemariv iznos koje su dali naši sugrađani, ističu organizatori.

Unatoč štrajku škole su otvorene za prihvat paketa, a glavni sabirni centar je kao i svake godine O.Š. Šimuna Kozičića Benje.

 Konvoj za Vukovar kreće idući ponedjeljak ujutro kod OŠ Šimuna Kožičića Benje, a građani i tu mogu pred polazak  donijeti svoje donacije.

 

Pročitano 251 puta

Zadnje objave

ožujka 30, 2020

Odgađanje Odluke o odobravanju potpora za programe i projekte

S obzirom na trenutačnu situaciju epidemije širenja bolesti COVID-19 uzrokovanu virusom…
ožujka 13, 2020

Župan Longin: Moramo biti odgovorni i pratiti upute mjerodavnih

„Iako nema potvrđenih slučajeva koronavirusa u Zadarskoj županiji, moramo biti odgovorni,…
veljače 28, 2020

Norveški veleposlanik u nastupnom posjetu Zadarskoj županiji

Župan Božidar Longin primio je u nastupni posjet Nj. E. Haakona Blankenborga,…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA