Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Kreće 24. humanitarna akcija Vukovaru za dar

Posted On Ponedjeljak, 25 studenoga 2019 13:09

I ove godine Hrvatska katolička udruga medicinskih sestara i tehničara Zadar u suradnji sa Zadarskom županijom i Gradom Zadrom organizira 24. humanitarnu akciju Vukovaru Za Dar. Tom prigodom u Domu Zadarske županije održana je konferencija za novinare na kojoj je pokretačica ove akcije, počasna predsjednica Udruge časna sestra Melhiora Biošić rekla:

„Kako jedna lasta ne čini proljeće tako i ja sama kao pojedinac ne bih ništa mogla napraviti. Ovo  nije ljudsko nego Božje djelo. Ipak smo ustrajali sve ove godine, ljudi obično nešto krenu raditi i stanu, mi smo od samog početka osjetili da je ovo  hvale vrijedno, da je potrebno i korisno. Jer možete imati kristalnu ili zlatnu zdjelu, ali ako  je ta zdjela prazna nitko se neće najesti. Zato smo  od samog početka prešli na djelo. Ta djela su predivna i imam osjećaj da ništa našu  Županiju tako ne poveže kao ova akcija jer su tu uključene i škole i   vrtići i  građani te  Grad i Županija.  Da je akcija potrebna vjerujem da ste vi koji ste bili u Vukovaru vidjeli i čuli.  Na prvi pogled Vukovar je obnovljen, al situacija u kućama koje su izgrađene nije puno bolja, što je tužno i žalosno.  U razgovoru sa župnikom saznala sam da se materijalna situacija nije popravila. Nažalost puno ljudi odlazi iz Vukovara s obiteljima, a isto tako iz okolnih mjesta dolaze živjeti u Vukovar jer se nadaju da će tu dobiti neku pomoć.“, rekla je sestra Melhiora dodajući kako je posebno  potrebna hrana i higijenske potrepštine, te dobro očuvana topla odjeća.

Zadarska županija će  uplatiti 10 tisuća kuna Caritasu vukovarskog dekanata za sve potrebite u tom gradu. Grad Zadar će i ove godine osigurati autobus za hodočašće u Vukovar, a za 30. studenog na Narodnom trgu, od 9,30 do 13 sati,  priprema se  kulturno umjetnički program na kojem će se prikupljati donacije i  novčani prilozi. Tako je lani primjerice prikupljeno oko 35 tisuća kuna što nije zanemariv iznos koje su dali naši sugrađani, ističu organizatori.

Unatoč štrajku škole su otvorene za prihvat paketa, a glavni sabirni centar je kao i svake godine O.Š. Šimuna Kozičića Benje.

 Konvoj za Vukovar kreće idući ponedjeljak ujutro kod OŠ Šimuna Kožičića Benje, a građani i tu mogu pred polazak  donijeti svoje donacije.

 

Pročitano 304 puta

Zadnje objave

svibnja 24, 2020

Županova čestitka povodom Ramazanskog bajrama

Župan Božidar Longin u povodu proslave Ramazanskog bajrama uputio je čestitku glavnom…
svibnja 13, 2020

Unatoč koronavirusu: Nastavlja se izgradnja ključnih infrastrukturnih projekata za otočane

Unatoč pandemiji koronavirusa koja je paralizirala značajan dio gospodarskih aktivnosti,…
svibnja 12, 2020

NAJAVA 18. izvanredne elektronske sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

18. izvanredna elektronska sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održati će se…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA