Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Obilježen međunarodni Dan volontera

Posted On Četvrtak, 05 prosinca 2019 15:32

Međunarodni Dan volontera Caritas Zadarske nadbiskupije tradicionalno je okupio predstavnike nadbiskupije, grada i županije koji su u Caritasovoj Pučkoj kuhinji u četvrtak, 5. prosinca 2019. godine korisnicima dijelili obroke i na taj način simbolično podržali Dan volontera.
Obroke su dijelili zamjenik župana Zadarske županije Šime Mršić, pročelnik županijskog Upravnog odjela za zdravstvo, socijalnu skrb, udruge i mlade Bernard Maruna, zamjenica gradonačelnika Grada Zadra Jagoda Surać te mnogi drugi.
Caritasova Pučka kuhinja svakodnevno sprema tople obroke za oko 320 korisnika,od čega se 60-ak obroka dostavlja na kućne adrese. U Benkovcu se u Pučkoj kuhinji hrani oko 100 korisnika, doznajemo od ravnatelja zadarskog Caritasa don Dario Matak.
„Zadarska županija sufinancira rad Caritasa Zadarske sa oko milijun kuna godišnje, na ovaj način dajemo potporu svim volonterima. Mislim da nikada nije bio potrebniji njihov rad kao danas, jer kao da smo se udaljili od naroda. Srećom ima još uvijek dobrih ljudi koji svoje slobodno vrijeme, znanje i vještine poklanjaju na dobrobit drugih“, rekao je zamjenik župana Šime Mršić čestitajući svim volonterima njihov dan.

Pročitano 171 puta

Zadnje objave

siječnja 01, 2020

Novogodišnji posjet rodilištu

Župan Božidar Longin u pratnji ravnatelja Opće bolnice Zadar Željka Čuline i voditelja…
prosinca 31, 2019

Dogovoreno uklanjanje onečišćenja: Zrmanju maksimalno zaštititi

Župan Božidar Longin u pratnji vodopravnog inspektora te predstavnika grada Obrovca i…
prosinca 20, 2019

Župan ugostio nadbiskupa Puljića

Župan Božidar Longin sa suradnicima je u Domu županije ugostio zadarskog nadbiskupa mons.…
prosinca 20, 2019

Župan posjetio Dom za starije i nemoćne te štićenike Doma za odrasle osobe Sv. Frane

Župan Božidar Longin, povodom nadolazećih blagdana, sa suradnicima je posjetio Dom za…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA