Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Čestitke povodom Međunarodnog dana sestrinstva

Posted On Utorak, 12 svibnja 2020 15:18

Diljem svijeta 12. svibnja obilježava se Međunarodni dan sestrinstva, u znak sjećanja na rođenje Florence Nightingale, engleske bolničarke i začetnice modernog sestrinstva. Tim povodom, župan Zadarske županije Božidar Longin uputio je čestitku vrijednim zdravstvenim djelatnicima.

„Drage medicinske sestre i tehničari,

u ovim kriznim vremenima pandemije svojim ste odgovornim i predanim radom dali nemjerljiv doprinos u borbi protiv koronavirusa.

Velika vam hvala na tome. Još jednom ste dokazali značaj svoje nezamjenjive uloge u zdravstvenom sustavu.

Povodom Međunarodnog dana sestrinstva, koji se obilježava na današnji dan u spomen na rođendan začetnice modernog sestrinstva Florence Nightingale, upućujem vam svoju iskrenu čestitku i želim sreću i uspjeh u budućem radu“, stoji u čestitci župana Longina.

Čestitku je uputio i zamjenik župana te načelnik Stožera civilne zaštite Zadarske županije Šime Vicković.

„Drage medicinske sestre i tehničari,

vi ste oni koji svojim znanjem te  vrijednim, požrtvovnim i odgovornim radom pacijentima boravak u zdravstvenim ustanovama činite ugodnijim, a oporavak uspješnijim. Najljepša vam hvala na tome, a osobito  za sve ono što ste činili i što činite u borbi s pandemijom COVID-a 19. Sretan vam Međunarodni dan sestrinstva!“, poručio je Vicković.

Pročitano 251 puta

Zadnje objave

svibnja 24, 2020

Županova čestitka povodom Ramazanskog bajrama

Župan Božidar Longin u povodu proslave Ramazanskog bajrama uputio je čestitku glavnom…
svibnja 13, 2020

Unatoč koronavirusu: Nastavlja se izgradnja ključnih infrastrukturnih projekata za otočane

Unatoč pandemiji koronavirusa koja je paralizirala značajan dio gospodarskih aktivnosti,…
svibnja 12, 2020

NAJAVA 18. izvanredne elektronske sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

18. izvanredna elektronska sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održati će se…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA