Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Osigurana edukacija učenika - vozača

Posted On Četvrtak, 02 srpnja 2020 14:13

Strukovnoj školi Vice Vlatkovića u četvrtak, 2. srpnja 2020. uručena je vrijedna donacija - kamion za obuku učenika vrijedan više od pola milijuna kuna. Kupnju vozila omogućila je Zadarska županija koja je osnivač škole.

Kako je istaknuto prilikom svečane primopredaje, vozači motornih vozila su deficitarno zanimanje, školovanje traje tri godine, a kamion će dobro doći zbog praktičnog dijela nastave, odnosno odrađivanja predispitne vožnje.

„Županija  financira deficitarna zanimanja, a jedno od tih je i vozač, i kako bi im pružili ovaj drugi dio nastave , mi smo odlučili na ovaj iskorak i mislim kako je to jedan dobar potez“ - istaknuo je zadarski župan Božidar Longin. 

Hvala našoj županiji, osigurali smo uvjete idućih 15 godina, dakle da možemo mirno realizirati edukaciju naših učenika vozača, naravno u cijeloj priči će pomoći naš Regionalni centar kompetentnosti, evo sutra u Zagreb idemo potpisati drugi poziv, jer će naši vozači i kroz tu opremu stjecati vještine koje su potrebne da budu stvarno pravi vozači“ - istaknuo je ravnatelj škole Tihomir Tomčić.

Pročitano 112 puta

Zadnje objave

kolovoza 03, 2020

Projekt PRIZEFISH - “Upravljanje eko-inovativnim lancima opskrbe u ribarstvu, kako bi se postigla dodana vrijednost jadranskih ribljih proizvoda”

U sklopu projekta PRIZEFISH (Piloting of eco-innovative fishery supply-chains to market…
srpnja 31, 2020

Župan čestitao Kurban-bajram

Župan Božidar Longin u povodu velikog islamskog blagdana, Kurban-bajrama, uputio je…
srpnja 24, 2020

Zadarskoj županiji i ove godine petica iz transparentnosti

Zadarska županija i ove godine je na samom vrhu transparentnosti, prema istraživanju…
srpnja 17, 2020

Završeni radovi na sanaciji luke Silba Žalić vrijedni deset milijuna kuna

Završeni su radovi na sanaciji rive i trajektnog pristaništa u luci Žalić na otoku Silbi,…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA