Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Izbori u HUOJ-u: Pozicioniranje struke u javnom sektoru

Posted On Četvrtak, 15 listopada 2020 14:41

Četiri županijske stručnjakinje za odnose s javnošću izabrane su u vodstvo Hrvatske udruge za odnose s javnošću, a cilj im je pomoći pozicionirati struku u javnom sektoru.

Erminu Duraj, Melitu Pavlek, Senku Bilać i Vlatku Vučić Marasović povezuju godine poznanstva, ali jedna ključna stvar – želja da se osvijesti važnost struke odnosa s javnošću u javnom sektoru. S povremenim profesionalnim „izletima“ u privatni sektor, sve četiri „piarovke“ uvijek su se vraćale na pozicije najbliže ljudima – građanima, medijima, svima koji utječu na život lokalne zajednice.

Epidemija koronavirusa naučila nas je „novom normalnom“, a upravo su ljudi poput Ermine, Vlatke, Senke i Melite brinuli, kao što to čine u posljednjih petnaestak godina, da na terenu sve prođe „glatko“. Rad iza zavjesa u doba koronavirusa naprasno je postao rad na pozornici. Svakodnevna komunikacija s predstavnicima medija i izlaganje opasnosti 24/7, javnosti su pokazali kako izgleda njihov posao – nimalo glamurozno, bez radnog vremena, ali obavijen predanošću i ljubavlju.

Godinama aktivne u Hrvatskoj udruzi za odnose s javnošću – jedinoj strukovnoj organizaciji koja okuplja stručnjake u odnosima s javnošću i druge komunikacijske stručnjake s ciljem unapređenja standarda struke, kandidirale su se na izborima za vodstvo Udruge.

Ermina Duraj, voditeljica Kabineta Župana – Službe za odnose s javnošću i protokol u Primorsko-goranskoj županiji, izabrana je za članicu Nadzornog odbora HUOJ-a. Petnaest godina rada u struci, organizacija niza manifestacija i protokola od regionalnog, državnog i međunarodnog značenja, komunikacijske kampanje, među kojima je i ona Festivala nezavisnih kazališta u Opatiji za koju je nagrađena Grand PRixom HUOJ-a, samo su neke crtice iz Ermininog profesionalnog života. Uz to, autorica je i prvog priručnika o odnosima s medijima u lokalnoj i regionalnog samoupravi u Hrvatskoj. Za predani rad u odnosima s javnošću i povezanim disciplinama nagrađena je i priznanjem PRO PR Awards. „Želja mi je aktivno i proaktivno, nacionalno, regionalno i lokalno raditi na promociji struke s kolegicama i kolegama, a sve s ciljem još boljeg pozicioniranja struke i jačanja njezinog rejtinga u svijesti građana, ali i svih i svega kojima i gdje odnosi s javnošću trebaju“, rekla je Ermina o motivima kandidature u Nadzorni odbor.

Dvjestotinjak kilometara zračne udaljenosti od Rijeke u smjeru sjeveroistoka – u Koprivnici, također prije petnaestak godina, svoju karijeru u odnosima s javnošću počinje graditi Melita Pavlek. Trenutno zaposlena na mjestu voditeljice Ureda Hrvatske zajednice županija, Melita je izabrana za članicu Upravnog odbora HUOJ-a. Iskustvo u odnosima s javnošću na lokalnoj razini stekla je u Koprivničko-križevačkoj županiji i Obrtničkoj školi Koprivnica, a sada joj je, kao voditeljici Ureda Zajednice, zadaća koordiniranje interesa svih jedinica područne samouprave prema nacionalnoj vlasti, ali i međunarodnim asocijacijama. Melita je autorica priručnika o komuniciranju u javnoj upravi, a i savjetnica za komuniciranje i NLP Leadership coach.

Upitana o motivima kandidature u Upravni odbor HOUJ-a, kaže: „Motiviralo me vjerovanje da promjenu čine ljudi koji su otvoreni za suradnju i želja da se više aktiviram u jačanju prepoznatljivosti struke“.

Za jednakomjerno poticanje unaprjeđenja rada struke zadužene su podružnice Hrvatske udruge za odnose s javnošću. Za predsjednicu Primorsko-goranske podružnice izabrana je Ermina Duraj, a za predsjednicu Dalmatinske podružnice Vlatka Vučić Marasović, obje Sveučilišne specijalistice za odnose s javnošću. Vlatka - Zadranka s paškim srcem, uvijek je nasmijana i javnosti otprije poznata po svom glasu zaduženom za protokolarna događanja mnogobrojnih visokih dužnosnika. Njezina, Zadarska županija u kojoj je zaposlena i vodi Odsjek za odnose s javnošću u proteklih 12 godina, u jednom je razdoblju epidemije prolazila kroz izrazito teške trenutke , a Vlatka je bila na prvoj crti. Radila je na terenu, radila je iz samoizolacije, a u intervjuu za Večernji list izjavila: „Kad nešto voliš, nemaš straha. Volim posao glasnogovornice, isto kao što i vi volite svoj, i znam da ni vi ne razmišljate o strahu kad svaki dan dolazite raditi. Mi moramo, a ostali neka ostanu doma da sa što manje posljedica ovo prođemo“.

Za tajnicu Dalmatinske podružnice izabrana je Senka Bilać. Pročelnica ureda Župana Šibensko-kninske županije u javnom je sektoru dvadesetak godina, a prvi pogled na ovu samozatajnu ženu neće vam otkriti da je to žena zadužena za – sve. Dotaknut ćemo se samo strukovnog dijela pa istaknuti neke crtice iz profesionalnog života: Senka je organizatorica brojnih tribina, okruglih stolova., radionica, predavačica Škole protokola i voditeljica Radne skupine za odnose s javnošću Hrvatske zajednice županija koja okuplja sve stručnjake za odnose s javnošću regionalne samouprave. „Vjerujem da napokon došlo vrijeme kada se valorizira vrijednost naše struke i ponosna sam što mogu biti dio toga. Uspjeh, prije svega, leži u međusobnoj suradnji, uvažavanju i poticanju i sretna sam što mogu reći da upravo to dijelim sa svojim kolegama. Odnosi s javnošću više nisu luksuz privatnog sektora, oni su potreba i kanal dvosmjerne komunikacije, zato o njima treba progresivno razmišljati.“

Mario Aunedi Medek novi je predsjednik Hrvatske udruge za odnose s javnošću, a na mjesto zamjenice predsjednika HUOJ-a izabrana je Marina Bolanča, direktorica agencije Abeceda komunikacije. Udrugom uz njih upravljati i članice Upravnog odbora Andrea Čović Vidović, Željka Martinović i Melita Pavlek. Izbori su održani i za Nadzorni odbor čiji su novi članovi Marina Čulić Fischer, Ermina Duraj, Mario Petrović, Martina Pintarić i Ivana Tavra, kao i za Sud časti u kojem će djelovati Ljudmila Bratko Gašpić, Sanda Kuhtić Nalis, Katarina Leko, Alemka Lisinski i Zdeslav Milas. Novo vodstvo dobila je i Dalmatinska podružnica udruge koju će voditi Vlatka Vučić Marasović u suradnji sa Senkom Bilać na funkciji tajnice: Nova predsjednica Primorsko-istarske podružnice postala je Ermina Duraj dok je tajnica podružnice Danijela Bradamante.

Fotografije: sibenski.slobodnadalmacija.hr/sibenik, epodravina.hr. ciht.com.hr

Pročitano 828 puta

Zadnje objave

srpnja 22, 2021

Krajem lipnja više od 60 tisuća zaposlenih u Zadarskoj županiji

Zadarska županija i na koncu šestog mjeseca 2021. godine bilježi značajno povećanje broja…
Župan Longin održao je u Centru za razvoj i edukaciju u Poličniku redoviti radni sastanak s načelnicima i gradonačelnicima
srpnja 21, 2021

U Poličniku održan radni sastanak župana s gradonačelnicima i načelnicima

Župan Božidar Longin održao je danas u Centru za razvoj i edukaciju u Poličniku redoviti…
srpnja 20, 2021

Župan primio zadarske vinare koji su osvojili 17 medalja na Decanteru

Župan Božidar Longin sa suradnicima primio je u Domu županije vinare iz Zadarske županije…
Prijam za KKOI Zadar osvajače dvostruke krune
srpnja 20, 2021

Prijam za KKOI Zadar osvajače dvostruke krune

Članove Košarkaškog kluba osoba s invaliditetom Zadar koji su ove godine osvojili…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA