Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Otočki bataljun odao počast poginulima na Ražovljevoj glavici

Posted On Srijeda, 27 siječnja 2021 15:34

U sklopu obilježavanja 28. obljetnice Vojno-redarstvene operacije Maslenica, ratnih dana i svojih suboraca Dragana Gulana i Denisa Špike, stradalih na području Škabrnje, prisjetili su se članovi obitelji i pripadnici Otočkog bataljuna te 7. Domobranske pukovnije.

Na spomen-obilježju na Ražovljevoj glavici, mjestu stradanja, položeni su vijenci i upaljene svijeće, a Danijel Kotlar, zapovjednik 7. domobranske pukovnije, poručio je da njihovo herojstvo i žrtva neće nikada biti zaboravljeni.

Nazočnima se kratko obratio Joško Pulja, zapovjednik Otočkog bataljuna, te naglasio da je Otočki bataljun dao veliki obol akciji Maslenica – poginula su trojica, a ranjeno je  27 branitelja.

Denis Špika, pripadnik Otočkog bataljuna, bio je zapovjednik 2. satnije i herojski je poginuo braneći Ražovljevu glavicu, a Dragan Gulan, pripadnik 7. domobranske pukovnije, nakon akcije vodio se kao nestali. Njegovo tijelo pronađeno je tek šest godina kasnije u podnožju Ražovljeve glavice.

Počast poginulim hrvatskim braniteljima odale su obitelji poginulih te njihovi suborci, pripadnici 7. Domobranske pukovnije, Otočnog bataljuna,  predstavnici Hrvatske vojske, koordinacija Udruga  iz Domovinskog rata, gradonačelnik Grada Zadra Branko Dukić, pročelnici za obrazovanje u Gradu i Županiji  Joso Nekić i Ivan Šimunić, načelnik općine Škabrnja Nediljko Bubnjar te mnogi drugi.

Pročitano 199 puta

Zadnje objave

ožujka 04, 2021

Novo ruho Benkovca: Više od 100 milijuna kuna projekata u drugom najvećem gradu Zadarske županije

Župan Božidar Longin u pratnji zamjenika Šime Vickovića i pročelnika za poljoprivredu i…
veljače 24, 2021

Vlada u obilasku ribarske infrastrukture u Zadarskoj županiji

U sklopu posjeta Zadarskoj županiji, izaslanstvo Vlade Republike Hrvatske predvođeno…
veljače 24, 2021

Plenković u obilasku novog sustava navodnjavanja na Baštici

Predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković prilikom svojeg posjeta Zadarskoj…
veljače 18, 2021

Novi Centar izvrsnosti Cerovačke špilje pružit će nezaboravan doživljaj

Župan Božidar Longin u pratnji suradnika obišao je radove na Centru izvrsnosti Cerovačke…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA