Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Ministar Aladrović najavio financiranje izgradnje Hospicija u Babindubu

Posted On Petak, 12 ožujka 2021 16:11

Ministarstvo rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike financijski će podržati projekt županijskog Hospicija u Babindubu, najavio je danas u Zadru ministar Josip Aladrović.

Projekt Hospicija, odnosno Centra za koordinaciju palijativne skrbi Zadarske županije, vrijedan je 6,5 milijuna kuna, a u njemu će se pružati sveobuhvatna zdravstvena, psihološka, socijalna i duhovna skrb za bolesnike s neizlječivom bolešću.  

„S ministrom Aladrovićem i našom državnom tajnicom Marijom Pletikosom održali smo konstruktivan radni sastanak na kojem su najavili punu podršku njihovog ministarstva u financiranju izgradnje županijskog Hospicija u Babindubu, što je jedan od naših projekata na koje sam posebno ponosan. To je projekt za koji smo već riješili vlasništvo bivše vojarne u Babindubu i pripremili svu potrebnu dokumentaciju, a danas smo osigurali i financiranje“, zadovoljno je istaknuo župan Božidar Longin.

Ministar Aladrović u Gradskoj loži je uručio gotovo 10 milijuna kuna vrijedne ugovore koji za cilj imaju jačanje kapaciteta, održivosti i konkurentnosti društvenih poduzeća. Ugovore su dobili korisnici iz tri županije, a iz Zadarske županije ugovori su uručeni udruzi Eko-Zadar te udruzi Prospero iz Gračaca.

Pročitano 156 puta

Zadnje objave

travnja 09, 2021

Nova vizura otoka Ugljana: U Kalima izgrađena ribarska luka, u Preku se gradi novi hotel

Razvojni projekti vrijedni više od 100 milijuna kuna trenutno se provode na otoku…
ožujka 31, 2021

Longin i Dukić u obilasku Centra za kreativne industrije na Relji

Župan Božidar Longin i gradonačelnik Branko Dukić u pratnji ravnateljice ustanove…
ožujka 31, 2021

Sigurnost - ključ uspješne turističke sezone

Aktualni projekti i priprema turističke sezone bile su glavne teme razgovora prilikom…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA