Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Obilježena 30. obljetnica stradanja civila i branitelja u Nadinu

Posted On Petak, 19 studenoga 2021 14:22

U petak, 19. studenoga 2021. godine, u Nadinu je obilježena 30. godišnjica stradanja hrvatskih branitelja i civila. Samo dan nakon masakra u Vukovaru i Škabrnji, u tom malom ravnokotarskom selu život je izgubilo 14 civila, 5 branitelja, a tri osobe još se vode kao nestale.

Obilježavanje je započelo kolonom sjećanja kroz Nadin i misnim slavljem  za sve nadinske žrtve u crkvi sv. Ante koje je predvodio zadarski nadbiskup Želimir Puljić. Kolona se zatim  zajedno sa sudionicima tradicionalnog mimohoda  uputila do spomen obilježja.

Tamo su se žrtvama poklonili, položili vijence i zapalili svijeće članovi obitelji poginulih, izaslanik predsjednika RH komodor Damir Dojkić zamjenik zapovjednika Hrvatske ratne mornarice, župan Božidar Longin u ime  predsjednika Hrvatskog Sabora, u ime predsjednika Vlade RH i ministra hrvatskih branitelja državni tajnik Darko Nekić, izaslanik ministra obrane brigadir Rudolf Lovraković,  predstavnici brojnih braniteljskih udruga, predstavnici Mjesnog odbora Nadin, predstavnici Grada Benkovca, Zadarske županije, Općine Škabrnja, predstavnici vojske i policije te brojni mještani.

Polaganju vijenaca prethodio je komemorativni program, a nazočne su pozdravili Nediljko Genda, predsjednik UHDDR-a Benkovac, ujedno i organizator mimohoda, Krešimir Marić, predsjednik Mjesnog odbora Nadin,ratni zapovjednik 112. Brigade Marko Čulina i izaslanik predsjednika Vlade RH i ministra hrvatskih branitelja državni tajnik Darko Nekić.

Pročitano 100 puta

Zadnje objave

studenoga 26, 2021

NAJAVA 4. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

4. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 3. prosinca (petak)…
studenoga 16, 2021

NAJAVA 5. sjednice Kolegija župana Zadarske županije

5. sjednica Kolegija župana održat će se dana 17. studenoga (srijeda) 2021. godine u…
studenoga 15, 2021

Županova čestitka nogometašima na plasmanu na Svjetsko prvenstvo

Povodom velikog uspjeha hrvatske nogometne reprezentacije i plasmana na Svjetsko…
studenoga 09, 2021

„JOINT CROSS BORDER TRAINING” – Edukativna međugranična radionica - Sastanak prekogranične suradnje Italija- Hrvatska

Zadarska županija, Upravni odjel za poljoprivredu, ribarstvo, vodno gospodarstvo, ruralni…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA