Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Dan Grada Zadra i blagdan sv. Krševana

Posted On Srijeda, 24 studenoga 2021 11:06

Zadar danas slavi Dan Grada i blagdan svojega zaštitnika sv. Krševana.

Tim povodom župan Božidar Longin u pratnji predsjednika Županijske skupštine Zorana Šikića, zamjenika župana Šime Vickovića i pročelnika Krešimira Laštre položio je vijenac i upalio svijeću  na središnjem križu Gradskoga groblja u Zadru. Počast svim poginulim hrvatskim braniteljima odala su izaslanstva braniteljskih udruga iz Domovinskog rata, Grada Zadra predvođena gradonačelnikom Brankom Dukićem, izaslanstvo vojske i policije  te političkih stranaka.

Nakon odavanja počasti svim hrvatskim braniteljima, župan Božidar Longin zajedno sa predstavnicima Udruge veterana 7. domobranske pukovnije zapalio je svijeću na grob prerano preminulog brigadira Ivice Đovanija Matešića-Jeremije. Ivica Matešić dobitnik je, posthumno,  nagrade za životno djelo koja će danas povodom proslave Dana Grada Zadra biti uručena njegovoj obitelji.

Pročitano 71 puta

Zadnje objave

studenoga 26, 2021

NAJAVA 4. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

4. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 3. prosinca (petak)…
studenoga 16, 2021

NAJAVA 5. sjednice Kolegija župana Zadarske županije

5. sjednica Kolegija župana održat će se dana 17. studenoga (srijeda) 2021. godine u…
studenoga 15, 2021

Županova čestitka nogometašima na plasmanu na Svjetsko prvenstvo

Povodom velikog uspjeha hrvatske nogometne reprezentacije i plasmana na Svjetsko…
studenoga 09, 2021

„JOINT CROSS BORDER TRAINING” – Edukativna međugranična radionica - Sastanak prekogranične suradnje Italija- Hrvatska

Zadarska županija, Upravni odjel za poljoprivredu, ribarstvo, vodno gospodarstvo, ruralni…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA