Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Župan posjetio Dom za odrasle osobe Sv. Frane Zadar

Posted On Četvrtak, 23 prosinca 2021 12:59

Povodom nadolazećih blagdana župan Božidar Longin sa suradnicima posjetio je Dom za odrasle osobe Sv. Frane Zadar. Longin je, u pratnji pročelnika Dubravke Dragaš, Nikice Miletića i Daniela Segarića, Domu uručio i blagdanski poklon – novi televizor koji je preuzela ravnateljica ustanove Vesna Dujić. Korisnicima i osoblju poželio je sretne božićne blagdane te puno zdravlja u novoj 2022. godini.

Dom za odrasle osobe Sv. Frane Zadar je ustanova koja brine o odraslim osobama sa psihičkim teškoćama. To su osobe kojima je posebno važna ljubav i briga pa će im i ovaj znak pažnje uljepšati boravak u ovoj ustanovi.

Uzimajući u obzir nedostatak kapaciteta za skrb izvan vlastite obitelji u ovoj ustanovi otvoren je Dnevni boravak za psihički bolesne odrasle osobe, u Domu Sv. Frane Zadar djeluje i Služba pomoći i njege u kući kao izvaninstitucionalni oblik socijalne skrbi, a pomoć i njega korisnika obuhvaća rad i njegu za 65 korisnika  o kojima skrbi 11 njegovateljica. Ova ustanova ima i sustav Halo pomoći koji osigurava cjelodnevnu mogućnost komunikacije i intervencije osobama koje žive same, a pruža se i psihosocijalna podrška u obitelji.

Pročitano 840 puta

Zadnje objave

listopada 01, 2022

Zadarska županija odobrila sredstva za sufinanciranje izgradnje sunčanih elektrana za proizvodnju električne energije u kućanstvima

Na Javni poziv za sufinanciranje mjera energetske obnove obiteljskih kuća na području…
Javna priznanja za 2022. godinu
rujna 29, 2022

Dan Općine Preko: Ugljanci dobili novouređeni društveni dom

Otvorenjem novoobnovljenog Društvenog doma, svečanom sjednicom Općinskog vijeća i…
Župan Božidar Longin u Domu županije upriličio je primanje za zadarske sportaše, jedriličare Šimu i Mihovila Fantelu te hrvača Roka Striku
rujna 28, 2022

Primanje za brončane sportaše – braću Fantela i Roka Striku

Župan Božidar Longin u Domu županije upriličio je primanje za zadarske sportaše koji su…
rujna 27, 2022

Zadarska županija dodijelila 500 tisuća kuna potpora mikro poduzetnicima

Nakon provedenog javnog poziva, ukupno su 33 mikro poduzetnika s područja Zadarske…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA