Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Župan posjetio Dom za odrasle osobe Sv. Frane Zadar

Posted On Četvrtak, 23 prosinca 2021 12:59

Povodom nadolazećih blagdana župan Božidar Longin sa suradnicima posjetio je Dom za odrasle osobe Sv. Frane Zadar. Longin je, u pratnji pročelnika Dubravke Dragaš, Nikice Miletića i Daniela Segarića, Domu uručio i blagdanski poklon – novi televizor koji je preuzela ravnateljica ustanove Vesna Dujić. Korisnicima i osoblju poželio je sretne božićne blagdane te puno zdravlja u novoj 2022. godini.

Dom za odrasle osobe Sv. Frane Zadar je ustanova koja brine o odraslim osobama sa psihičkim teškoćama. To su osobe kojima je posebno važna ljubav i briga pa će im i ovaj znak pažnje uljepšati boravak u ovoj ustanovi.

Uzimajući u obzir nedostatak kapaciteta za skrb izvan vlastite obitelji u ovoj ustanovi otvoren je Dnevni boravak za psihički bolesne odrasle osobe, u Domu Sv. Frane Zadar djeluje i Služba pomoći i njege u kući kao izvaninstitucionalni oblik socijalne skrbi, a pomoć i njega korisnika obuhvaća rad i njegu za 65 korisnika  o kojima skrbi 11 njegovateljica. Ova ustanova ima i sustav Halo pomoći koji osigurava cjelodnevnu mogućnost komunikacije i intervencije osobama koje žive same, a pruža se i psihosocijalna podrška u obitelji.

Pročitano 248 puta

Zadnje objave

siječnja 06, 2022

Županova čestitka episkopu dalmatinskom povodom pravoslavnog Božića

U povodu pravoslavnog Božića koji se slavi u petak, 7. siječnja župan Božidar Longin…
siječnja 06, 2022

Župan Longin posjetio graničnu policiju: Sigurnost je brend Zadarske županije

Župan Božidar Longin i zamjenik župana Šime Vicković u pratnji načelnika Policijske…
Betlehemsko svjetlo mira i ove je godine stiglo u Zadarsku županiju
prosinca 23, 2021

Betlehemsko svjetlo stiglo u Zadarsku županiju

Betlehemsko svjetlo mira i ove je godine stiglo u Zadarsku županiju. Mladi izviđači iz…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA