Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image
Image
×

Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 780

Prisegnuli suci porotnici Županijskog suda u Zadru

Posted On Srijeda, 18 siječnja 2017 13:13

U srijedu 18. siječnja 2017. godine u Velikoj vijećnici Doma županije održano je svečano polaganje prisege imenovanih sudaca porotnika Županijskog suda u Zadru.

Zakon o sudovima propisuje postupak imenovanja na način da suce porotnike općinskih, trgovačkih i županijskih sudova imenuje županijska skupština na prijedlog općinskog, odnosno gradskog vijeća, sindikata, udruženja poslodavaca i gospodarske komore.

Svoje prijedloge za ukupno dvadeset (20) . kandidata dostavili su: Gradsko vijeće Grada Zadra, Gradsko vijeće Grada Biograda na Moru, Općinsko vijeće Općine Zemunik Donji, Općinsko vijeće Općine Tkon, te Hrvatska gospodarska komora Županijska komora Zadar.

Županijska skupština Zadarske županije je 9. prosinca 2016. godine donijela Rješenje o imenovanju sudaca porotnika Županijskog suda u Zadru, kojim se imenuje ukupno 20. sudaca porotnika na vrijeme od 4 godine.

Oni su: IVAN PINJATELA, BJANKA PAVIN, BORIS ŠIMIĆ, IVAN VIDOVIĆ, ANTE BASIOLI, ZVONKO BULJAT, DESA PETANI, MATE KURTIN, MARIJA GADŽA, NIKOLA KNEZ, ANA ŠTAMPALIJA, ANTE BORZIĆ, MR.SC.MARIJA MIŠULIĆ, VERICA STIPČEVIĆ, SILVANA BLAGOJEVIĆ, BRANISLAV LUKAVAC, DANICA VUKOŠA, MARINKO ZRILIĆ, ZVJEZDANA RONČEVIĆ, LJUBICA MOROVIĆ.

Imenovani suci porotnici, svečano su položili prisegu, dok jedan imenovani sudac porotnik nije pristupio polaganju prisege, te će prisegu položiti naknadno.

U ime domaćina imenovane suce porotnike pozdravili su predsjednik Županijske skupštine Željko Lončar te predsjednik Županijskog suda u Zadru Boris Babić.

„Županijska skupština je prije vašeg imenovanja zatražila i dobila pozitivno mišljenje predsjednika Županijskog suda o svim predloženim kandidatima, što potkrepljuje tvrdnju kako ste upravi vi dostojni obnašanja dužnosti suca porotnika, te kako ćete svojim radom, ponašanjem i znanjem doprinijeti kvalitetnijem radu Županijskog suda u Zadru, a kao nestranačke osobe u cijelosti biti posvećeni ostvarenju cilja „nepristranog suđenja“. – rekao je predsjednik Županijske skupštine Željko Lončar i uputio iskrene čestitke povodom njihova imenovanja. , „Želim vam uspješnu suradnju s vrsnim pravosudnim stručnjacima s kojima ćete surađivati te vas pozivam da svojim radom doprinesete učinkovitom, pravednom i efikasnom pravosuđu na dobrobit svih naših građana“, naveo je Lončar.

Predsjednik Županijskog suda u Zadru Boris Babić, uputio je čestitke imenovanim sucima porotnicima, i naglasio kako njihov posao ima težinu i odgovornost, te kako su upravo oni glas javnosti, te kako će na temelju svog znanja, zalaganja i životnog iskustva doprinijeti pravednom suđenju.

Pročitano 1046 puta

Zadnje objave

svibnja 24, 2020

Županova čestitka povodom Ramazanskog bajrama

Župan Božidar Longin u povodu proslave Ramazanskog bajrama uputio je čestitku glavnom…
svibnja 13, 2020

Unatoč koronavirusu: Nastavlja se izgradnja ključnih infrastrukturnih projekata za otočane

Unatoč pandemiji koronavirusa koja je paralizirala značajan dio gospodarskih aktivnosti,…
svibnja 12, 2020

NAJAVA 18. izvanredne elektronske sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

18. izvanredna elektronska sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održati će se…
svibnja 04, 2020

Župan uputio čestitku vatrogascima povodom blagdana sv. Florijana

Dan vatrogastva u Republici Hrvatskoj slavi se 4. svibnja, na dan svetog Florijana,…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA