Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Izglasan rebalans proračuna

Posted On Ponedjeljak, 14 studenoga 2022 15:49

Skupština Zadarske županije prihvatila je na svojoj sjednici održanoj 14. studenog 2022.  Izmjene i dopune proračuna za ovu godinu u iznosu od 1.582.000.000,00 kn što je 73,4 milijuna više, odnosno 5 % više. Sve planirane i nove aktivnosti mogu se nastaviti provoditi uobičajenom dinamikom.

Županijska skupština dala je  suglasnosti Medicinskoj školi Ante Kuzmanića za zaduživanje od 17 milijuna kuna, što je preduvjet za nastavak EU projekta regionalnih centra kompetencija.

"Imali smo dvije javne nabave, ova treća  pokazala je da su potrebna dodatna financijska sredstva", objasnio je župan Božidar Longin.

Na natječaj za rekonstrukciju nekadašnjeg hotela Čazma pristigla je ponuda Tromonta iz Splita, no umjesto predviđenih 30 milijuna kuna cijena je s PDV-om je 48.250.354 kuna. Kredit se uzima kod Erste banke, uz kamatnu stopu od 1.20 posto na rok od 15 godina.

Na današnjoj sjednici odobreno je i zaduženje i Strukovnoj školi Vice Vlatkovića, kojoj za dovršetak projekta gradnje i nabave opreme potrebno je nešto više od  3 milijuna kuna.

Navedena sredstva potrebna su za izgradnju radionice, uređenje okoliša, odnosno pristupa radionici te nabavu opreme za svih 8 grupa.

Nakon dulje rasprave, prema već utvrđenoj proceduri Županijska skupština dala je  pozitivno mišljenje na imenovanje Antona Dražine na radno mjesto načelnika Policijske uprave zadarske.

Također je izglasan Plan zaštite od požara Zadarske županije kojim se u proračunu Zadarske županije osiguravaju financijska sredstva za provedbu organizacijskih i tehničkih mjera zaštite od požara na ovom području. Prema vlastitom Planu zaštite od požara te propisanim zakonskim obvezama koje proizlaze iz Zakona o zaštiti od požara i Zakona o vatrogastvu za 2022.planirana sredstva za Vatrogasnu zajednicu Zadarske županije iznose 930.000,00 kuna. U izvanrednim događajima koji po nalogu županijskog vatrogasnog zapovjednika zahtijevaju angažiranje dodatnih vatrogasnih snaga izvan područja Zadarske županije financiranje se obavlja iz županijskih proračunskih sredstava iz kojih je za ovu namjenu planiran iznos od 600.000,00 kuna.

Pročitano 276 puta

Zadnje objave

studenoga 23, 2022

NAJAVA 10. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

10. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 29. studenog…
studenoga 22, 2022

Predstavljanje projekata iz Programa INTERREG V-A Italija - Hrvatska 2014. -2020. u Ferrari (Italija) na SEALOGY-u

Projekti ARGOS - ShARed GOvernance of Sustainable fisheries and aquaculture activities as…
studenoga 17, 2022

TRADICIONALNA JELA ZADARSKE ŽUPANIJE, ODRŽANE RADIONICE PROJEKTA CUHaCHA

U Zadru je 12. studenog 2022. godine u okviru projekta „EnhanCing Sustainable ToUrism…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA