Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Odana počast žrtvama Nadina u Domovinskom ratu

Posted On Subota, 19 studenoga 2022 19:11

U subotu, 19. studenoga u Nadinu je obilježena 31. godišnjica stradanja hrvatskih branitelja i civila u Domovinskom ratu. Samo dan nakon masakra u Vukovaru i Škabrnji, u tom malom ravnokotarskom naselju život je izgubilo 14 civila i pet branitelja, a tri osobe se još vode kao nestale.

U spomen na žrtve Nadina, u crkvi sv. Ante služena je misa zadušnica nakon koje se kolona zajedno sa sudionicima tradicionalnog mimohoda Da se ne zaboravi uputila do spomen obilježja poginulim hrvatskim braniteljima i civilima.

U spomen na žrtve Nadina vijence su položili članovi obitelji poginulih, predstavnici udruga proizašlih iz Domovinskog rata, predstavnici Mjesnog odbora Nadin i Grada Benkovca, izaslanstvo Zadarske županije predvođeno zamjenikom župana Šimom Vickovićem, izaslanstva Hrvatskog sabora, Ministarstva hrvatskih branitelja, Ministarstva obrane RH i Glavnog stožera Oružanih snaga, predstavnici vojske i policije te brojni mještani.

Pročitano 131 puta

Zadnje objave

studenoga 23, 2022

NAJAVA 10. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

10. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 29. studenog…
studenoga 22, 2022

Predstavljanje projekata iz Programa INTERREG V-A Italija - Hrvatska 2014. -2020. u Ferrari (Italija) na SEALOGY-u

Projekti ARGOS - ShARed GOvernance of Sustainable fisheries and aquaculture activities as…
studenoga 17, 2022

TRADICIONALNA JELA ZADARSKE ŽUPANIJE, ODRŽANE RADIONICE PROJEKTA CUHaCHA

U Zadru je 12. studenog 2022. godine u okviru projekta „EnhanCing Sustainable ToUrism…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA