Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image
×

Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 780

Obilježena 50. obljetnica Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskog jezika

Posted On Ponedjeljak, 13 ožujka 2017 09:40

Povodom 50. obljetnice Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskog književnog jezika Zadarska je županija za učenike osnovnih i srednjih škola kojima je osnivač organizirala predavanja i radionice o standardnom hrvatskom jeziku i narječjima, a u suradnji s Institutom za hrvatski jezik i jezikoslovlje.
U ponedjeljak, 13. ožujka 2017. godine, u Maloj dvorani Kazališta lutaka Zadar učenicima i njihovim profesoricama i profesorima o standardnom hrvatskom jeziku govorile su voditeljica Odjela za hrvatski standardni jezik dr. sc. Milica Mihaljević i znanstvena savjetnica u Odjelu za Hrvatski standardni jezik dr. sc. Lana Hudeček, dok su ih za dijalektologiju i bogatstvo hrvatskih narječja zanimljivim predavanjem, te još zanimljivijim zvučnim primjerima pojedinih mjesnih govora, zainteresirali  voditeljica Odjela za dijalektologiju dr. sc. Ivana Kurtović Budja i sam ravnatelj Instituta dr. sc. Željko Jozić. Učenici su pogađali iz kojeg područja Hrvatske dolaze pojedini govornici, iz kojih jezika smo posudili određene pojmove te pokušavali prepoznati značenje pojedinih zanimljivih riječi iz mjesnih govora.

Pročitano 975 puta

Zadnje objave

kolovoza 03, 2020

Projekt PRIZEFISH - “Upravljanje eko-inovativnim lancima opskrbe u ribarstvu, kako bi se postigla dodana vrijednost jadranskih ribljih proizvoda”

U sklopu projekta PRIZEFISH (Piloting of eco-innovative fishery supply-chains to market…
srpnja 31, 2020

Župan čestitao Kurban-bajram

Župan Božidar Longin u povodu velikog islamskog blagdana, Kurban-bajrama, uputio je…
srpnja 24, 2020

Zadarskoj županiji i ove godine petica iz transparentnosti

Zadarska županija i ove godine je na samom vrhu transparentnosti, prema istraživanju…
srpnja 17, 2020

Završeni radovi na sanaciji luke Silba Žalić vrijedni deset milijuna kuna

Završeni su radovi na sanaciji rive i trajektnog pristaništa u luci Žalić na otoku Silbi,…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA