Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Obilježen Dan Općine Sv. Filip i Jakov

Posted On Ponedjeljak, 14 kolovoza 2017 15:18

U Sv. Filipu i Jakovu, uoči blagdana njezinog zaštitnika Sv. Roka, svečano je obilježen Dan Općine kojem su ispred Zadarske županije nazočili župan Božidar Longin te zamjenik Šime Mršić.

Povodom Dana općine na svečanoj sjednici uručene su nagrade zaslužnim mještanima. Načelnik Općine Sv. Filip i Jakov Zoran Pelicarić pohvalio se brojnim infrastrukturnim projektima koji su u realizaciji ili su pred samom provedbom. Posebno je zadovoljan rezultatima turističke sezone, te očekuje da će ova sezona biti rekordna na području općine s premašenom brojkom od 500 tisuća noćenja.

Župan Božidar Longin poručio je kako sa zadovoljstvom dolazi u Općinu Sv. Filip i Jakov u kojoj je svake godine evidentan napredak, pogotovo u komunalnoj infrastrukturi.

- Županija će pomoći u svim razvojnim projektima koji su kvalitetni, u skladu sa svojim mogućnostima. Veseli me kada čujem da je Općina Sv. Filip i Jakov nominirala nekoliko infrastrukturnih projekata na natječaje iz EU fondova. Podsjećam da naše razvojne agencije stoje na raspolaganju jedinicama lokalne samouprave za sve informacije o natječajima te pripremu projekata za prijavu na te natječaje, jer bez kvalitetne ideje koja postaje kvalitetnim projektom teško je osigurati sredstva za bilo koju aktivnost. Novi sustav financiranja smo prihvatili ulaskom u EU i važno mu se što prije i što bolje prilagoditi - poručio je Longin.

Pročitano 1032 puta

Zadnje objave

siječnja 27, 2020

NAJAVA 21. sjednice Kolegija župana Zadarske županije

21. sjednica Kolegija župana održat će se dana 28. siječnja (utorak) 2020. godine u 10,00…
siječnja 01, 2020

Novogodišnji posjet rodilištu

Župan Božidar Longin u pratnji ravnatelja Opće bolnice Zadar Željka Čuline i voditelja…
prosinca 31, 2019

Dogovoreno uklanjanje onečišćenja: Zrmanju maksimalno zaštititi

Župan Božidar Longin u pratnji vodopravnog inspektora te predstavnika grada Obrovca i…
prosinca 20, 2019

Župan ugostio nadbiskupa Puljića

Župan Božidar Longin sa suradnicima je u Domu županije ugostio zadarskog nadbiskupa mons.…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA