Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Priopćenje Stožera civilne zaštite Zadarske županije

Posted On Ponedjeljak, 21 kolovoza 2017 14:38

Temeljem zahtjeva Županijskog vatrogasnog zapovjednika , Županijski stožer civilne zaštite Zadarske županije sastao se jutros u 4.10 minuta. Povod je izbijanje više požara na otvorenom prostoru na području Zadarske županije koji su buknuli tijekom noći sa nedjelje na ponedjeljak. Županijski stožer je obišao sva opožarena područja, a tijekom dana požarišta su obišli  ravnatelj DUZS Dragan Lozančić i glavni vatrogasni zapovjednik RH Slavko Tucaković koji koordinira dolazak i angažiranje vatrogasnih snaga sa ostalih područja RH.
Sve raspoložive operativne snage  aktivne su na terenu, a od ranih jutarnjih sati na požarištima djeluju i zračne snage. U pomoć su pozvani i pripadnici Hrvatske vojske koji su također na terenu. U tijeku je pristizanje vatrogasnih snaga sa ostalih područja Hrvatske.
Tijekom noći na zahtjev vatrogasnog zapovjednika  iz sigurnosnih razloga policija je evakuirala  5  osoba sa područja naselja Kolarina.  Premda je vatra na području Turnja bila vrlo blizu stambenih i poslovnih objekata, evakuacija nije bila potrebna.
Trenutno su aktivni  požari na području  grada Benkovca i općina Stankovci, Posedarja i Lišana Ostrovičkih . Najteže stanje je trenutno na području općine Stankovci i Lišane Ostrovičke . Aktiviran je stožer civilne zaštite grada Benkovca, dok su općinski stožeri civilne zaštite u pripravnosti. 
Mole se stanovnici ugroženih područja da poštuju upute operativnih snaga na terenu, kako bi se što učinkovitije obuzdali požari.
 
Načelnik Stožera civilne zaštite Zadarske županije
Šime Vicković

Pročitano 937 puta

Zadnje objave

siječnja 01, 2020

Novogodišnji posjet rodilištu

Župan Božidar Longin u pratnji ravnatelja Opće bolnice Zadar Željka Čuline i voditelja…
prosinca 31, 2019

Dogovoreno uklanjanje onečišćenja: Zrmanju maksimalno zaštititi

Župan Božidar Longin u pratnji vodopravnog inspektora te predstavnika grada Obrovca i…
prosinca 20, 2019

Župan ugostio nadbiskupa Puljića

Župan Božidar Longin sa suradnicima je u Domu županije ugostio zadarskog nadbiskupa mons.…
prosinca 20, 2019

Župan posjetio Dom za starije i nemoćne te štićenike Doma za odrasle osobe Sv. Frane

Župan Božidar Longin, povodom nadolazećih blagdana, sa suradnicima je posjetio Dom za…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA