Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Dan općine Novigrad: Dagnja može biti novi brend županije

Posted On Petak, 04 kolovoza 2017 08:50

Svečanom sjednicom Općinskog vijeća, dodjelom godišnjih nagrada te uz prigodni kulturno - umjetnički program obilježen je Dan Općine Novigrad. Svečanosti su nazočili župan Zadarske županije Božidar Longin, predsjednik Županijske skupštine Željko Lončar, saborski zastupnici Grozdana Perić i Davor Lončar, predsjednik županijskog odbora HDZ-a Božidar Kalmeta te brojni načelnici susjednih općina.

O razvojnim projektima govorio je općinski načelnik Joso Klapan.

- U općini se svakodnevno radi na brojnim, u prvom redu infrastrukturnim projektima. Veseli nas da se turizam razvija u svim dijelovima naše općine, a mi ćemo se i dalje truditi te očekujemo podršku ljudi kako bi i dalje radili za dobrobit svih naših mještana. U ime Zadarske županije okupljene je pozdravio župan Božidar Longin poručivši da Zadarska županija prati aktivnosti ovdašnje lokalne samouprave vrlo snažnom podrškom.  

- Naša razvojna agencija AGRRA, u suradnji s Udrugom uzgajivača školjaka Novigradska dagnja, započela je postupak zaštite izvornosti novigradske dagnje. Ona bi mogla biti druga oznaka izvornosti na našem području, pored paške janjetine. Novigradsko more je gotovo pa idealna mikrolokacija za uzgoj školjaka u Europi i šire. Ja se nadam da će se naši školjkaši još kvalitetnije organizirati pa ćemo dobiti jedan zaista pravi proizvod, koji uistinu može biti novi brend naše županije. Nadam se da i u budućnosti neće nedostajati kvalitetnih ideja i projekata te da će njihova realizacija donijeti još bolji život ovdašnjim žiteljima - poručio je Longin.

Pročitano 709 puta

Zadnje objave

rujna 16, 2019

Održani posljednji terenski treninzi u sklopu projekta PESCAR

Projekt PESCAR – Pesticide Control and Reduction koji je s provedbom započeo u srpnju…
rujna 11, 2019

U najprestižnijem svjetskom izboru Zadar Cruise Port proglašen Lukom godine 2019.

Zadar, 12. rujna 2019. – Zadar Cruise Port (Putnička luka Gaženica) proglašena je Lukom…
rujna 09, 2019

Prvoga dana škole župan Longin u posjetio Gimnaziju Vladimira Nazora i Školu primijenjene umjetnosti i dizajna

Župan Božidar Longin u pratnji resornog pročelnika Ivana Šimunića i pročelnice Ureda…
rujna 08, 2019

Župan učenicima: Vi ste budućnost naše Domovine

Župan Zadarske županije Božidar Longin sa suradnicima posjetit će u ponedjeljak, 9. rujna…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA