Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Dan općine Novigrad: Dagnja može biti novi brend županije

Posted On Petak, 04 kolovoza 2017 08:50

Svečanom sjednicom Općinskog vijeća, dodjelom godišnjih nagrada te uz prigodni kulturno - umjetnički program obilježen je Dan Općine Novigrad. Svečanosti su nazočili župan Zadarske županije Božidar Longin, predsjednik Županijske skupštine Željko Lončar, saborski zastupnici Grozdana Perić i Davor Lončar, predsjednik županijskog odbora HDZ-a Božidar Kalmeta te brojni načelnici susjednih općina.

O razvojnim projektima govorio je općinski načelnik Joso Klapan.

- U općini se svakodnevno radi na brojnim, u prvom redu infrastrukturnim projektima. Veseli nas da se turizam razvija u svim dijelovima naše općine, a mi ćemo se i dalje truditi te očekujemo podršku ljudi kako bi i dalje radili za dobrobit svih naših mještana. U ime Zadarske županije okupljene je pozdravio župan Božidar Longin poručivši da Zadarska županija prati aktivnosti ovdašnje lokalne samouprave vrlo snažnom podrškom.  

- Naša razvojna agencija AGRRA, u suradnji s Udrugom uzgajivača školjaka Novigradska dagnja, započela je postupak zaštite izvornosti novigradske dagnje. Ona bi mogla biti druga oznaka izvornosti na našem području, pored paške janjetine. Novigradsko more je gotovo pa idealna mikrolokacija za uzgoj školjaka u Europi i šire. Ja se nadam da će se naši školjkaši još kvalitetnije organizirati pa ćemo dobiti jedan zaista pravi proizvod, koji uistinu može biti novi brend naše županije. Nadam se da i u budućnosti neće nedostajati kvalitetnih ideja i projekata te da će njihova realizacija donijeti još bolji život ovdašnjim žiteljima - poručio je Longin.

Pročitano 866 puta

Zadnje objave

svibnja 24, 2020

Županova čestitka povodom Ramazanskog bajrama

Župan Božidar Longin u povodu proslave Ramazanskog bajrama uputio je čestitku glavnom…
svibnja 13, 2020

Unatoč koronavirusu: Nastavlja se izgradnja ključnih infrastrukturnih projekata za otočane

Unatoč pandemiji koronavirusa koja je paralizirala značajan dio gospodarskih aktivnosti,…
svibnja 12, 2020

NAJAVA 18. izvanredne elektronske sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

18. izvanredna elektronska sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održati će se…
svibnja 04, 2020

Župan uputio čestitku vatrogascima povodom blagdana sv. Florijana

Dan vatrogastva u Republici Hrvatskoj slavi se 4. svibnja, na dan svetog Florijana,…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA