Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Na Pagu sniman dugometražni igrani film “Interrail”

Posted On Petak, 01 rujna 2017 10:22

Na plaži Kolanjsko blato na Pagu 22. i 25. kolovoza snimao se francuski dugometražni igrani film “Interrail”. Na otoku koji je vrlo popularan za snimanja pala je prva klapa filma koji bi trebao biti zgotovljen u studenom 2017. godine. Protagonisti su pariški maturanti koji kreću na putovanje Europom vlakom, a Hrvatska je jedna od njihovih postaja. Šest bliskih prijatelja vrlo različitih karaktera upušta se u avanturu koja za njih predstavlja svojevrsno odrastanje. Nakon gimnazijskih patnji kreću na putovanje koje će ih osloboditi i pružiti im zabavu iz snova no u filmu se paralelno prikazuje i jedna generacija koja na prvoj stepenici neće tek tako biti poražena prije nego se uputi u stvarni život ozbiljnih i odraslih.

Osim na plaži na Pagu, snimalo se na Sonus festivalu u Novalji, te u Zagrebu, Rijeci, Ogulinu i Splitu. Još neki od gradova u kojima se snimalo su Berlin, Budimpešta i Dimitrovgrad.

Redateljica i koscenaristica filma je Carmen Alessandrin, kojoj je ovo prvi dugometražni film, scenaristica je Julie Manoukian, a producenti su Julien Seul i Lisa Azuelos. Producentska kuća Aning Film d.o.o. iz Zagreba obavlja servisnu produkciju za tvrtku JS Productions iz Pariza. Podršku snimanju filma „Interrail“ na Pagu pružio je Filmski ured Zadar.

Pročitano 2972 puta

Zadnje objave

veljače 19, 2020

Obavijest poljoprivrednim proizvođačima Zadarske županije

Projekt PESCAR – Pesticide Control and Reduction financiran iz Interreg IPA Programa…
veljače 11, 2020

Župan primio učenike 3. razreda OŠ Petar Preradović

Učenici 3. razreda osnovne škole Petra Preradovića iz Zadra sa područnim školama Kožino i…
siječnja 31, 2020

Priopćenje Stožera civilne zaštite Zadarske županije vezano za pojavu Coronavirusa

Stožer civilne zaštite Zadarske županije sastao se dana 31.siječnja 2020.godine kako bi…
siječnja 27, 2020

NAJAVA 21. sjednice Kolegija župana Zadarske županije

21. sjednica Kolegija župana održat će se dana 28. siječnja (utorak) 2020. godine u 10,00…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA