Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Na Pagu sniman dugometražni igrani film “Interrail”

Posted On Petak, 01 rujna 2017 10:22

Na plaži Kolanjsko blato na Pagu 22. i 25. kolovoza snimao se francuski dugometražni igrani film “Interrail”. Na otoku koji je vrlo popularan za snimanja pala je prva klapa filma koji bi trebao biti zgotovljen u studenom 2017. godine. Protagonisti su pariški maturanti koji kreću na putovanje Europom vlakom, a Hrvatska je jedna od njihovih postaja. Šest bliskih prijatelja vrlo različitih karaktera upušta se u avanturu koja za njih predstavlja svojevrsno odrastanje. Nakon gimnazijskih patnji kreću na putovanje koje će ih osloboditi i pružiti im zabavu iz snova no u filmu se paralelno prikazuje i jedna generacija koja na prvoj stepenici neće tek tako biti poražena prije nego se uputi u stvarni život ozbiljnih i odraslih.

Osim na plaži na Pagu, snimalo se na Sonus festivalu u Novalji, te u Zagrebu, Rijeci, Ogulinu i Splitu. Još neki od gradova u kojima se snimalo su Berlin, Budimpešta i Dimitrovgrad.

Redateljica i koscenaristica filma je Carmen Alessandrin, kojoj je ovo prvi dugometražni film, scenaristica je Julie Manoukian, a producenti su Julien Seul i Lisa Azuelos. Producentska kuća Aning Film d.o.o. iz Zagreba obavlja servisnu produkciju za tvrtku JS Productions iz Pariza. Podršku snimanju filma „Interrail“ na Pagu pružio je Filmski ured Zadar.

Pročitano 1095 puta

Zadnje objave

rujna 16, 2019

Održani posljednji terenski treninzi u sklopu projekta PESCAR

Projekt PESCAR – Pesticide Control and Reduction koji je s provedbom započeo u srpnju…
rujna 11, 2019

U najprestižnijem svjetskom izboru Zadar Cruise Port proglašen Lukom godine 2019.

Zadar, 12. rujna 2019. – Zadar Cruise Port (Putnička luka Gaženica) proglašena je Lukom…
rujna 09, 2019

Prvoga dana škole župan Longin u posjetio Gimnaziju Vladimira Nazora i Školu primijenjene umjetnosti i dizajna

Župan Božidar Longin u pratnji resornog pročelnika Ivana Šimunića i pročelnice Ureda…
rujna 08, 2019

Župan učenicima: Vi ste budućnost naše Domovine

Župan Zadarske županije Božidar Longin sa suradnicima posjetit će u ponedjeljak, 9. rujna…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA