Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Svečano polaganje prisege sudaca porotnika Općinskog suda u Zadru

Posted On Utorak, 14 studenoga 2017 15:27

U Velikoj vijećnici Doma županije u utorak, 14. studenog 2017 održano je svečano polaganje prisege imenovanih sudaca porotnika Općinskog suda u Zadru te sudaca porotnika za mladež istoga suda.

Zakon o sudovima propisuje postupak imenovanja na način da suce porotnike općinskih, trgovačkih i županijskih sudova imenuje županijska skupština na prijedlog općinskog, odnosno gradskog vijeća, sindikata, udruženja poslodavaca i gospodarske komore.

Svoje prijedloge dostavili su: Gradsko vijeće Grada Zadra, Općinskog vijeća Sveti Filip i Jakov te Hrvatska gospodarska komora Županijska komora Zadar.

Županijska skupština Zadarske županije donijela je Rješenje o imenovanju sudaca porotnika Općinskog suda u Zadru, kojim se imenuje ukupno 23 sudaca porotnika na vrijeme od 4 godine.

Oni su: JOSIP TOLIĆ, FRANKA COLIĆ, JOZO SUŠAC, DANICA TOLIĆ, MARIJA VUČENOVIĆ, JAGODA GLAVAN, MARA SEKULIĆ, FRANJO GLAVAŠ, DORIJANA IVANOV, LEONARDO GRŽAN, DALIBOR IVANIŠEVIĆ, BORA VUKOVIĆ, MARTINA GAVIĆ, MILA MIOČIĆ, BRANKO BRKIĆ, MARINA JADREŠIN, MARTINA KAMBER, MIRJANA VUČETIĆ, LANA BABIĆ, GORAN SABOL, ZLATKA BADEL, PETAR PEDIŠIĆ i DARINKA ZORIĆ.

Zakonom o sudovima za mladež propisano je da se suci porotnici za mladež imenuju iz reda profesora, učitelja, odgojitelja i drugih osoba koje imaju iskustva u stručnom odgojnom radu s mladim osobama. Svoje prijedloge dostavili su: Gradsko vijeće Grada Zadra, Općinsko vijeće Općine Poličnik, Općinsko vijeće Općine Sv. Filip i Jakov te Hrvatska gospodarska komora, Županijska komora Zadar.

Sudci porotnici za mladež su: MARIJA IVOŠ, LOVRE KUTLEŠA, MEJRA MAKAŠ, GORDANA PEŠUT, ZVONIMIR DORČIĆ, VESNA FANTINA, VLADIMIR GUNDIĆ, DANIELA TROŠELJ, TANJA KOKIĆ, ANA LUKANOVIĆ-GRGUROVIĆ, ALIDA ARAMINČIĆ-ŽUNIĆ, SANJA FABAC, MIA MARČETA, ANA BAJLO, MARIJANA BARIĆ,IVANA ŠARE, DINKO BASIOLI i MIRJANA ZALOVIĆ.

Imenovani suci porotnici, svečano su položili prisegu, a u ime domaćina nazočne je pozdravio predsjednik Županijske skupštine Željko Lončar u nazočnosti predsjednice Općinskog suda u Zadru Ane Mišlov.

„Županijska skupština je procijenila kako ste temeljem navedenih zakona upravo vi dostojni obnašanja dužnosti suca porotnika, te da ćete svojim radom, ponašanjem i znanjem doprinijeti kvalitetnijem radu Općinskog suda u Zadru a kao nestranačke osobe u cijelosti biti posvećeni ostvarenju cilja „nepristranog suđenja“, rekao je Lončar i čestitao svima na imenovanju.

„ Želim vam uspješnu suradnju s vrsnim pravosudnim stručnjacima s kojima ćete surađivati te vas pozivam da svojim radom doprinesete učinkovitom, pravednom i efikasnom pravosuđu na dobrobit svih naših građana“- rekao je Lončar.

Pročitano 1727 puta

Zadnje objave

svibnja 24, 2020

Županova čestitka povodom Ramazanskog bajrama

Župan Božidar Longin u povodu proslave Ramazanskog bajrama uputio je čestitku glavnom…
svibnja 13, 2020

Unatoč koronavirusu: Nastavlja se izgradnja ključnih infrastrukturnih projekata za otočane

Unatoč pandemiji koronavirusa koja je paralizirala značajan dio gospodarskih aktivnosti,…
svibnja 12, 2020

NAJAVA 18. izvanredne elektronske sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

18. izvanredna elektronska sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održati će se…
svibnja 04, 2020

Župan uputio čestitku vatrogascima povodom blagdana sv. Florijana

Dan vatrogastva u Republici Hrvatskoj slavi se 4. svibnja, na dan svetog Florijana,…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA