Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Županov posjet djelatnicima granične policije

Posted On Četvrtak, 31 prosinca 2020 12:37

Župan Božidar Longin i zamjenik župana Šime Mršić u pratnji načelnika Policijske uprave zadarske Antona Dražine te obnašatelja dužnosti načelnika Općine Gračac Roberta Juke sa suradnicima posjetili su postaju granične policije Gračac u Srbu.

Djelatnici Policijske pogranične postaje Gračac brinu o državnoj granici na kopnu u Zadarskoj županiji, dugoj 48,9 kilometara. Državna granica proteže se dvjema rijekama, Krkom (u dužini 4,9 kilometara) te Unom (4,4 kilometra), a ostatak je kopnena ili zelena granica u dužini od 39,6 kilometara.

Policijski službenici izvijestili su župana o svojim redovnim djelatnostima, a zajedno su obišli prostorije sjedišta policijske postaje u Srbu te područje cestovnog graničnog prijelaza za pogranični promet Lička Kaldrma prema Bosni i Hercegovini.

„Ovo je sad već tradicionalni blagdanski posjet našim graničnim policajcima. Imate vrlo odgovoran posao čuvanja kopnene hrvatske granice na prostoru Zadarske županije i zahvaljujem vam na vašem trudu i predanosti. Iza nas je jedna jako čudna godina koju su obilježili potresi i epidemija koronavirusa, a policija je bila jedna od ključnih faktora stabilnosti cjelokupnog sustava“, poručio je župan Longin policijskim službenicima zaželjevši im sretnu i uspješnu novu godinu.

Postaja granične policije Gračac je mješovita policijska postaja, druge kategorije. Smještena je na sjeveru Zadarske županije sa sjedištem u mjestu Srb. Po površini koju obuhvaća (1.018 kilometara kvadratnih) spada u jednu od najvećih policijskih postaja u Republici Hrvatskoj.

Pročitano 156 puta

Zadnje objave

siječnja 07, 2021

Župan čestitao Božić episkopu Nikodimu i pravoslavnim vjernicima

Župan Božidar Longin uputio je božićnu čestitku episkopu dalmatinskom Nikodimu Kosoviću i…
prosinca 24, 2020

Dodijeljene nagrade najboljim ribolovcima Zadarske županije

Tradicionalno proglašenje najboljih ribolovaca Zadarske županije koje već 16. godinu…
prosinca 24, 2020

Betlehemsko svjetlo u Zadarskoj županiji

Betlehemsko svjetlo mira stiglo je u Zadarsku županiju! Mladi izviđači iz Udruge izviđača…
prosinca 21, 2020

Odluka o visini turističke pristojbe za 2022. godinu za općine i gradove na području Zadarske županije

Na temelju članka 15. stavka 1. Zakona o turističkoj pristojbi („Narodne novine“ broj…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA