Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image
×

Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 780

Župan Stipe Zrilić nazočio svečanoj sjednici u Saboru u povodu 25 godina priznanja Republike Hrvatske

Posted On Ponedjeljak, 16 siječnja 2017 12:49

U povodu obilježavanja 25. godišnjice međunarodnog priznanja Republike Hrvatske u Hrvatskom saboru, u ponedjeljak, 16. siječnja 2017. godine  održana je  svečana sjednica.

Uz zastupnike na svečanoj sjednici su bili  i potpredsjednici te ministri Vlade RH, bivši predsjednici RH, bivši predsjednici Hrvatskog sabora, predstavnici diplomatskog zbora, vjerskih zajednica, sudbene vlasti, akademske zajednice, sindikata, udruga te ostali ugledni predstavnici javnog i političkog života. Među uzvanicima bili su i župani hrvatskih županija među kojima i župan Zadarske županije Stipe Zrilić.

Tim povodom župan je rekao:

„Slavimo i obilježavamo važne događaje naše povijesti. Međunarodno priznanje Republike Hrvatske je svakako povijesni događaj koji je u vrlo teškim vremenima dao za pravo hrvatskom narodu biti slobodan i imati svoju državu. Time smo se ujedno  odvojili od jugo diktature i ušli u krug samostalnih demokratskih država  što je bio dobar uvod za današnje članstvo u EU i NATO savezu. Sada je na nama stvoriti i uspješnu i razvijenu državu. Sjećamo se zasluga političkog vodstva RH , uloge branitelja i jedinstva hrvatskog naroda. Bio je to  znak ohrabrenja braniteljima, a agresorima znak da su osvajači tuđeg prostora.“

Pročitano 1140 puta

Zadnje objave

svibnja 24, 2020

Županova čestitka povodom Ramazanskog bajrama

Župan Božidar Longin u povodu proslave Ramazanskog bajrama uputio je čestitku glavnom…
svibnja 13, 2020

Unatoč koronavirusu: Nastavlja se izgradnja ključnih infrastrukturnih projekata za otočane

Unatoč pandemiji koronavirusa koja je paralizirala značajan dio gospodarskih aktivnosti,…
svibnja 12, 2020

NAJAVA 18. izvanredne elektronske sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

18. izvanredna elektronska sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održati će se…
svibnja 04, 2020

Župan uputio čestitku vatrogascima povodom blagdana sv. Florijana

Dan vatrogastva u Republici Hrvatskoj slavi se 4. svibnja, na dan svetog Florijana,…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA