Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image
×

Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 780

Nastupni posjet mađarskog veleposlanika Nj.E. Józsefa Magyara Zadarskoj županiji

Posted On Utorak, 14 veljače 2017 15:05

U utorak, 14. veljače 2017. godine, u nastupnom posjetu Zadarskoj županiji boravio je Nj. E. József Magyar, veleposlanik Mađarske u Republici Hrvatskoj, u čijoj je pratnji bio konzul Zorán Babity. Župan Stipe Zrilić upoznao je goste s osnovnim podacima o Zadarskoj županiji, prirodnim potencijalima i prometnom povezanošću, a poseban naglasak je stavio na održivi i gospodarski sektor. Naglasio je kako gospodarstvo Zadarske županije ostvaruje pozitivnu bilancu robne razmjene te podatak da je tijekom prošle godine u svim gradovima Zadarske županije zabilježen pad broja nezaposlenih osoba. Župan je veleposlanika upoznao i sa strateškim projektima za jačanje konkurentnosti, razvojnim projektima Zadarske županije te podacima o turizmu. Nj. E. József Magyar posebno je naglasio kako podaci o turizmu govore o vrijednostima Zadarske županije, a odlična prometna povezanost omogućuje brz dolazak ne samo do Mađarske, nego i prema cijeloj Europi. Hrvatska i Mađarska imaju robnu razmjenu na najvišoj razini, Mađarska je za Hrvatsku peto najvažnije tržište, dok Mađarska u Hrvatsku izvozi oko 10 posto svih svojih proizvoda. "Važna nam je regionalna suradnja, posebno sa susjednim zemljama, a mi težimo prema tome da smislimo projekte koji mogu osigurati gospodarsku stabilnost ove regije," istaknuo je mađarski veleposlanik i čestitao na dobrim gospodarskim pokazateljima koji govore da je Hrvatska krenula dobrim putem. Župan je Nj. E. uputio poziv na proslavu Dana Županije prihvativši prijedlog gosta da se buduća suradnja sa Zadarskom županijom usmjeri na područje kulture te gospodarstva.

Pročitano 1834 puta

Zadnje objave

svibnja 24, 2020

Županova čestitka povodom Ramazanskog bajrama

Župan Božidar Longin u povodu proslave Ramazanskog bajrama uputio je čestitku glavnom…
svibnja 13, 2020

Unatoč koronavirusu: Nastavlja se izgradnja ključnih infrastrukturnih projekata za otočane

Unatoč pandemiji koronavirusa koja je paralizirala značajan dio gospodarskih aktivnosti,…
svibnja 12, 2020

NAJAVA 18. izvanredne elektronske sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

18. izvanredna elektronska sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održati će se…
svibnja 04, 2020

Župan uputio čestitku vatrogascima povodom blagdana sv. Florijana

Dan vatrogastva u Republici Hrvatskoj slavi se 4. svibnja, na dan svetog Florijana,…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA