Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image
×

Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 780

Nastupni posjet mađarskog veleposlanika Nj.E. Józsefa Magyara Zadarskoj županiji

Posted On Utorak, 14 veljače 2017 15:05

U utorak, 14. veljače 2017. godine, u nastupnom posjetu Zadarskoj županiji boravio je Nj. E. József Magyar, veleposlanik Mađarske u Republici Hrvatskoj, u čijoj je pratnji bio konzul Zorán Babity. Župan Stipe Zrilić upoznao je goste s osnovnim podacima o Zadarskoj županiji, prirodnim potencijalima i prometnom povezanošću, a poseban naglasak je stavio na održivi i gospodarski sektor. Naglasio je kako gospodarstvo Zadarske županije ostvaruje pozitivnu bilancu robne razmjene te podatak da je tijekom prošle godine u svim gradovima Zadarske županije zabilježen pad broja nezaposlenih osoba. Župan je veleposlanika upoznao i sa strateškim projektima za jačanje konkurentnosti, razvojnim projektima Zadarske županije te podacima o turizmu. Nj. E. József Magyar posebno je naglasio kako podaci o turizmu govore o vrijednostima Zadarske županije, a odlična prometna povezanost omogućuje brz dolazak ne samo do Mađarske, nego i prema cijeloj Europi. Hrvatska i Mađarska imaju robnu razmjenu na najvišoj razini, Mađarska je za Hrvatsku peto najvažnije tržište, dok Mađarska u Hrvatsku izvozi oko 10 posto svih svojih proizvoda. "Važna nam je regionalna suradnja, posebno sa susjednim zemljama, a mi težimo prema tome da smislimo projekte koji mogu osigurati gospodarsku stabilnost ove regije," istaknuo je mađarski veleposlanik i čestitao na dobrim gospodarskim pokazateljima koji govore da je Hrvatska krenula dobrim putem. Župan je Nj. E. uputio poziv na proslavu Dana Županije prihvativši prijedlog gosta da se buduća suradnja sa Zadarskom županijom usmjeri na područje kulture te gospodarstva.

Pročitano 2106 puta

Zadnje objave

rujna 27, 2021

Zadarska županija uvećala je kreditni potencijal Programa kreditiranja poduzetništva i obrta za 10 milijuna kuna

Uvažavajući pozitivna iskustva s kreditiranjem poduzetništva i potrebu da se malim i…
US 1 - Župan Longin i gradonačelnik Dukić u Domu Zadarske županije ugostili su predstavnike Veleposlanstva SAD-a u RH
rujna 20, 2021

Predstavnici Veleposlanstva SAD-a u posjetu Zadarskoj županiji

Župan Božidar Longin i gradonačelnik Branko Dukić sa suradnicima, u Domu Zadarske…
kolovoza 30, 2021

Župan Longin sa suradnicima na obilježavanju Dan Općine Vir

Dan općine Vir i blagdan Glavosjeka Sv. Ivana Krstitelja svečano je obilježen u nedjelju,…
Ministrica Vučković i župan Longin sa suradnicima u posjetu pogonima tvrtke Mišlov
kolovoza 27, 2021

Svečano obilježen Dan općine Poličnik

U petak, 27. kolovoza svečano je obilježen Dan općine Poličnik i blagdan nebeskog…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA