Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Ministar Božinović posjetio Obrovac i Gračac: Situacija je i dalje ozbiljna

Posted On Utorak, 16 svibnja 2023 16:05

Poplavljeni Obrovac i Gračac posjetio je potpredsjednik Vlade Republike Hrvatske i ministar unutarnjih poslova Davor Božinović. U pratnji župana Božidara Longina i gradonačelnika Ante Župana u Obrovcu je obišao područje gdje su postavljene dodatne brane, a Zrmanja je u odnosu na rekordni vodostaj od 302 centimetra tijekom noći pala za otprilike pola metra.

„Uvjerio sam se da sve službe sustava civilne zaštite profesionalno obavljaju velik posao i čestitam građanima Obrovca na hrabrosti“, istaknuo je Božinović.

Ministar Božinović u Gračacu je održao sastanak sa Stožerom civilne zaštite nakon čega je u pratnji župana Božidara Longina i općinskog načelnika Roberta Juke posjetio domaćinstva u Novom naselju 2 koja su i dalje djelomično pod vodom.

„Situacija je i dalje ozbiljna. Prvi put u povijesti Otuča se izlila te došla do Novog naselja. Ovo je druga poplava u zadnjih šest mjeseci na tom području. Očito se radi o zasićenju tla te moramo naći rješenje koje je svobuhvatnije i to što je moguće prije“, poručio je Božinović.

Pročitano 688 puta

Zadnje objave

svibnja 16, 2024

NAJAVA 17. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

17. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 23. svibnja 2024.…
svibnja 15, 2024

Posjet šefa delegacije vlade Katalonije Zadarskoj županiji

U radnom posjetu Zadarskoj županiji boravio je Eric Hauck, šef delegacije Vlade…
svibnja 10, 2024

Veleposlanica Rayes u nastupnom posjetu Zadarskoj županiji: Hrvatska je dokazani partner SAD-a

U nastupnom posjetu Zadarskoj županiji boravila je nova veleposlanica Sjedinjenih…
svibnja 09, 2024

Župan i Kolega u obilasku: Radovi na hospiciju u Babindubu napreduju predviđenom dinamikom

Župan Božidar Longin u pratnji županijskog pročelnika za zdravstvo Marka Kolege obišao je…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA