Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Na jednom mjestu predstavljeni projekti županijskih škola

Posted On Ponedjeljak, 18 ožujka 2024 11:00

Upravni odjel za obrazovanje, kulturu i šport Zadarske županije, u suradnju s Prirodoslovnoćgrafičkom školom,  izradio je bilten kojim su obuhvaćeni projekti iz područja građanskog odgoja i obrazovanja koji su se provodili u osnovnim i srednjim školama u školskoj godini 2022./2023.. Riječ je o projektima koji su financirani putem Javnog poziva za predlaganje programa javnih potreba u kulturi, prosvjeti, športu i tehničkoj kulturi Zadarske županije.

Građanski odgoj i obrazovanje obuhvaća širu sliku djelovanja uključujući društvenu, pravnu, političku, kulturnu, gospodarsku i ekološku dimenziju te podrazumijeva usvajanje vrijednosti, stavova i znanja, ali i vještina i sposobnosti te kako te usvojena znanja i vještine primijeniti u svakodnevnim situacijama. Uključivanjem učenika u projekte građanskog odgoja osiguravaju se preduvjeti prakticiranja demokratskih načela unutar školskog života i društvene zajednice  u cilju razvijanja učenika u cjelovite osobe koji će u budućnosti donositi promišljene i kvalitetne odluke kako za osobnu izgradnju, tako i za opće dobro.

Bilten može poslužiti kao trajni podsjetnik, ali i kao izvor ideja za neke buduće projekte.

Pročitano 156 puta

Zadnje objave

travnja 16, 2024

Objavljen JAVNI POZIV za podnošenje zahtjeva za dodjelu sredstava potpora iz područja poljoprivrede i ruralnog razvoja za 2024. godinu

Upravni odjel za poljoprivredu, ribarstvo i EU fondove Zadarske županije objavio je Javni…
ožujka 29, 2024

Upravni odjel za poljoprivredu, ribarstvo i EU fondove organizirao je Završnu konferenciju projekta SAFE

Dana 20. ožujka 2024. godine održana je online završna konferencija projekta SAFE u…
ožujka 18, 2024

Pozivnica za ONLINE FINAL EVENT u sklopu projekta SAFE

U srijedu, 20. ožujka 2024. godine u 11 sati Upravni odjel za poljoprivredu, ribarstvo i…
ožujka 13, 2024

Rezultati Javnog poziva za dodjelu potpora događanjima u turizmu na području Zadarske županije za 2024. godinu

Dana 31. siječnja 2024. godine na službenoj mrežnoj stranici Zadarske županije Upravni…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA