Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Kreću značajnija ulaganja u željeznicu, među prioritetima obnova pruge Zadar – Knin

Posted On Utorak, 26 ožujka 2024 16:23

U sklopu panel rasprave “Obnova željezničke pruge Knin – Zadar u funkciji gospodarskog rasta Zadarske županije”, u organizacijii HGK - Županijske komore Zadar, najavljen je projekt modernizacije pruge i istaknut značajan potencijal obnove željezničke infrastrukture za daljnji razvoj Zadarske županije, kao i cijele Dalmacije.

Poseban naglasak stavljen je na planirano povezivanje luke Gaženica sa Zračnom lukom Zadar, čime će se dodatno potaknuti gospodarska aktivnost i obogatiti turistička ponuda regije. Zračna luka Zadar, najavljeno je, bit će prva u Hrvatskoj povezana željezničkom prugom s centrom grada.

Projekt obnove, koji procjenjuje radove na 90 milijuna eura s trajanjem od 48 mjeseci, pokrenula je HŽ Infrastruktura, a on uključuje izmještanje pruge iz Bibinja. Rasprava je istaknula važnost ovog projekta ne samo za teretni nego i za putnički promet, čime se otvaraju nove mogućnosti za povećanje gospodarske konkurentnosti Zadarske županije.

Nakon značajnih ulaganja u lučku i cestovnu infrastrukturu, sad je vrijeme da se fokusiramo na željeznicu kao najjeftiniji i najekološkiji način prijevoza. S dostupnošću EU sredstava, ovakvi projekti više nisu nedostižni - poručio je državni tajnik Josip Bilaver.

Pročitano 247 puta

Zadnje objave

travnja 16, 2024

Objavljen JAVNI POZIV za podnošenje zahtjeva za dodjelu sredstava potpora iz područja poljoprivrede i ruralnog razvoja za 2024. godinu

Upravni odjel za poljoprivredu, ribarstvo i EU fondove Zadarske županije objavio je Javni…
ožujka 29, 2024

Upravni odjel za poljoprivredu, ribarstvo i EU fondove organizirao je Završnu konferenciju projekta SAFE

Dana 20. ožujka 2024. godine održana je online završna konferencija projekta SAFE u…
ožujka 18, 2024

Pozivnica za ONLINE FINAL EVENT u sklopu projekta SAFE

U srijedu, 20. ožujka 2024. godine u 11 sati Upravni odjel za poljoprivredu, ribarstvo i…
ožujka 18, 2024

Na jednom mjestu predstavljeni projekti županijskih škola

Upravni odjel za obrazovanje, kulturu i šport Zadarske županije, u suradnju s…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA