Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Odana počast povodom Dana državnosti

Posted On Četvrtak, 30 svibnja 2024 11:50

U povodu Dana državnosti RH kod Središnjeg križa Gradskoga groblja u Zadru odana je počast najzaslužnijima za slobodu i stvaranje neovisne i demokratske države. Vijence su položila izaslanstva Zadarske županije i Grada Zadra predvođena županom Božidarom Longinom i gradonačelnikom Brankom Dukićem, predstavnici PU Zadarske, udruga iz Domovinskog rata i političkih stranaka. Molitvu odrješenja predvodio je don Ivo Topalović, vojni kapelan.


"Danas, s ponosom obilježavamo Dan državnosti Republike Hrvatske, dan kada slavimo našu suverenost, zajedništvo i demokratske vrijednosti. Na ovaj dan, prisjećamo se svih onih koji su svojom žrtvom i nesebičnim zalaganjem omogućili stvaranje moderne hrvatske države. Njihova hrabrost i ljubav prema domovini trajno su utkane u temelje naše države.

Dok se prisjećamo povijesnih događaja i postignuća, danas s ponosom ističemo naše uspjehe na međunarodnoj sceni. Istovremeno, predano radimo na rješavanju svih izazova, ujedinjeni u cilju stvaranja prosperitetne i sigurne budućnosti za sve naše građane. Neka nas vodi duh zajedništva i solidarnosti, kao i ljubav prema našoj prelijepoj domovini. Svatko od nas ima važnu ulogu u stvaranju budućnosti Hrvatske, a zajedno možemo ostvariti snove i ambicije naših predaka. Svim građanima Republike Hrvatske, u domovini i diljem svijeta, želim sretan Dan državnosti", poručio je tom prigodom župan Longin

Pročitano 182 puta

Zadnje objave

svibnja 16, 2024

NAJAVA 17. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

17. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 23. svibnja 2024.…
svibnja 15, 2024

Posjet šefa delegacije vlade Katalonije Zadarskoj županiji

U radnom posjetu Zadarskoj županiji boravio je Eric Hauck, šef delegacije Vlade…
svibnja 10, 2024

Veleposlanica Rayes u nastupnom posjetu Zadarskoj županiji: Hrvatska je dokazani partner SAD-a

U nastupnom posjetu Zadarskoj županiji boravila je nova veleposlanica Sjedinjenih…
svibnja 09, 2024

Župan i Kolega u obilasku: Radovi na hospiciju u Babindubu napreduju predviđenom dinamikom

Župan Božidar Longin u pratnji županijskog pročelnika za zdravstvo Marka Kolege obišao je…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA